vyzkoušejte týden zdarma

Chcete se dostat do formy co nejrychleji? Vyzkoušejte „Bodypump“ Zpět na seznam článků

Potřebujete se dostat do formy co nejdříve a máte pocit, že jste vyzkoušeli všechno a marně? Pravda je, že aerobních sportů je celá řada. Ovšem ne každému sednou. Existují ještě další možnosti, o kterých se tolik neví.

Například „BodyPump“, tento název vám patrně nic neříká, přesto jde o velice účinné cvičení, které vám může pomoci dostat se do formy co nejrychleji bez posilovacích strojů. Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Co je to BodyPump?

Pod tímto pojmem se ukrývá forma aerobního cvičení, při kterém se posilují všechny tělesně partie za použití nakládací tyče. Tyto tyče se používají s různými stupni zatížení, většinou je to 1, 2 až 4 kg dle vaší fyzické kondice. Na začátku tréninku je třeba tělo postupně zahřát, dále následuje posílení a strečink.

Jak se vlastně od sebe odlišují jednotlivé aerobní sporty? Jejich hlavním cílem je formovat a posilovat postavu za použití různého náčiní (činky, míče, gumy a jiné). U některých se více tančí, u dalších zase posiluje. Pokud bychom spojili vše dohromady, vyjde nám Body Pump.

Jaké jsou výhody?

V průběhu jedné lekce zapojíte všechny svalové partie. Používají se klasické cviky, jakými jsou dřepy, výpady, tlaky či zdvihy. Toto cvičení má řadu výhod, a to nejen díky své rozmanitosti, ale také proto, že je vhodné prakticky pro každého.

Cvičení je bez nárazů, je však vhodné docházet na lekce, které vede vyškolený instruktor a zároveň vás kontroluje, zda děláte vše správně. Možnost individuální volby zátěže a náročnosti tréninku dle věku a kondice. BodyPump je plnohodnotná náhrada cvičení v posilovně, navíc mnohem více rozmanité a zábavné.

Brzy uvidíte rozdíl, neboť svalstvo se krásně zpevní a také dochází k vyšší spotřebě energie a spalování tuků. S BodyPump můžeme docílit vyváženého a vytvarovaného těla mnohem snadněji.

Jak na to?

Nejprve přichází na řadu rozehřívací cviky a samozřejmě protažení, které je velice důležité. Následně je čas na protažení a posilování břišních partií, deltových a břišních svalů. Posilování tvoří hlavní část cvičení. Postupně se zaměřuje na všechny svaly jednotlivě.

O tom, že jde o skutečně efektivní cvičení svědčí také narůstající množství příznivců, kteří dosáhnou dokonale vytvarovaného těla s pevným svalstvem. Během jedné lekce lze spálit až 600 kalorií. Navíc BodyPump je také dokonalá prevence před osteoporózou, kardiovaskulárními problémy, rakovinou a dalšími civilizačními nemocemi.

Jen pro zajímavost, v jedné lekce provedete 70 až 100 opakování pro určitou část těla, dohromady tedy budete mít až 800 opakování. Navíc nejde jen o samotné cvičení, které by bylo monotónní. Naopak BodyPump je zábavná forma cvičení, kterou si zamilujete.

Organizovaný trénink

Někoho může odradit skutečnost, že jde o organizovaný trénink ve skupině. Ale naopak díky tomu dosáhnete lepších výsledků rychlejší cestou. Kolektivní cvičení je často více zábavné, než cvičit v posilovně „singl“. Navíc jste pod odborným dohledem trenéra, který by vás měl navést správným směrem.

Cvičit ve skupině může být také inspirativní, neboť vás to nutí se více snažit, abyste byli stejně tak dobří, jako ostatní. Velkou výhodou je také hudba, která vás doslova vtáhne. Je ideální zaposlouchat se do příjemných tónů a nevnímat tolik samotné cvičení.

Cvičení pro každého

Cvičení je vhodné prakticky pro každého, dokonce i těhotné ženy či seniory. Jednotlivé lekce lze přizpůsobit kondici a zdravotnímu stavu. Samozřejmě je třeba trenéra obeznámit se svými problémy, nahlásit těhotenství nebo jiné zdravotní potíže. Zkušený trenér by měl dokázat odhadnout, jaké cviky jsou pro vás vhodné, a kterým se raději vyhnout.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích