vyzkoušejte týden zdarma

Cvičení na trampolíně přináší neuvěřitelné výsledky Zpět na seznam článků

Vrátit se do dětství a zároveň efektivně hubnout? Cvičení na trampolíně (anglicky se říká i rebounding) v sobě spojuje zábavu s účinným spalováním kalorií! Můžete si ji pořídit jak domů, tak navštívit fitness centrum, kde tuto možnost mají.

Jak skákání na trampolíně pomáhá při hubnutí a jaké cviky můžete vyzkoušet, se dozvíte v tomto článku.

Výhody cvičení na trampolíně

Podle odborníků z NASA je rebounding až o 70 % účinnější než třeba jogginig provozovaný během stejně dlouhé doby. Dokonce i nejintenzivnější cviky na trampolíně nejsou tak náročné na klouby jako běh. Zároveň spalujete kalorie, zvyšujete kondici srdce a plic a zlepšujete rovnováhu.

Kouzlo je v antigravitaci

S každým odrazem na trampolíně se vzpíráte gravitaci. Čím výše skáčete, tím více energie vynaložíte a tím spalujete kalorie (až 160 za půl hodiny). Při dopadu zas posilujete svaly a ladíte rovnováhu. Každý okamžik beztíže ve vzduchu totiž způsobuje, že různé skupiny svalů pomáhají udržovat orientaci pro dopad na zem.

Cviky na trampolíně:

Základní odraz

Zdá se jednoduchý, ale spaluje mnoho kalorií a zapojuje čtyřhlavý sval stehenní, hýžďové a lýtkové svaly.

Stoupněte si na trampolínu s nohama asi 15 cm od sebe, pokrčte paže a lokty držte u těla. Mírně ohněte kolena a lehce se odrazte nahoru a dolů. Nohy by měly být asi 15 cm nad trampolínou.

Poskoky

Tento cvik zvyšuje tepovou frekvenci a tím posiluje srdce.

Opět se postavte s nohama asi 15 cm od sebe a s rukama v bok a mírně pokrčenými koleny se odrazte na bříškách chodidel. Zároveň zvedněte pravou ruku a levé koleno k úrovni boků (napodobujete tak běh na místě se zvednutými koleny).

Poskoky 2 (jumping jacks)

Stojíte s rukama podél boků. Při výskoku roztáhněte nohy do stran a mějte je narovnané, ruce nad hlavu a také je roztáhněte do stran. Doskočte do postoje s nohama u sebe.

Dřepy

Stoupněte si s nohama u sebe a rukama podél těla. Při výskoku roztáhněte nohy o něco více, než je šířka ramen a přistaňte do dřepu s ohnutými koleny a stehny rovnoběžně k zemi (jako kdybyste si chtěli sednout na židli). Poté se lehce odrazte do výchozí pozice.

Straight jump

Postavte se s rukama rovně upaženýma nad hlavou. Při výskoku i dopadu stále držíte rovné celé tělo i nohy a ruce zůstávají nad hlavou.

Tuck jump

Stoupněte si s rukama podél těla. Při výskoku přitáhněte kolena k hrudníku a pevně je (nebo kotníky) obejměte rukama. Doskočte do rovného postoje s rukama vzpaženýma nad hlavou.

Pike jump

Výchozí postoj opět s rukama podél těla. Při výskoku natáhněte nohy dopředu, jsou rovné a rovnoběžně se zemí, zatímco rukama se snažíte dosáhnout k chodidlům a prsty rukou míří k prstům nohou. Přistaňte rovnýma nohama tak jako v původním postoji.

Straddle jump

Postavte se s rukama podél těla. Při výskoku roztáhněte nohy do stran, aby svíraly cca 90stupňový úhel a zároveň se snažte dosáhnout každou rukou chodidla každé nohy; stejně jako u předchozího cviku míří prsty rukou k prstům nohou.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích