vyzkoušejte týden zdarma

Dokonalé hýždě nemusí být pouhým snem Zpět na seznam článků

Mnoho žen si myslí, že prsa jsou nejvíce sexy objektem pro pány. Je to omyl, pokud se zeptáte mužů, co je na ženě nejsvůdnější, patrně vám odpoví jednoznačně, zadeček! Tím ovšem nemáme na mysli povislou nebo pomerančovou kůži.

Aby byl zadeček sexy, musí být pevný a pěkně tvarovaný. Jak toho však dosáhnout? Snadno, poradíme vám, jak na to. Nesněte o dokonalých hýždích, sny jsou od toho, aby se plnily.

Cvičte správně a pravidelně

Ještě než se dostaneme k jednotlivým cvikům, je třeba si upřesnit všeobecná pravidla. Tato pravidla se týkají všech problémových partií, nejen hýždí. Pokud chceme dosáhnout těch nejlepších výsledků, je třeba cvičit pravidelně a systematicky.

Naprosto zásadní je pravidelnost, je tedy potřeba si na cviky vyčlenit čas několikrát týdně, nejlépe denně. Stačí pár minut. Výhodou je, že nebudete potřebovat žádné zvláštní pomůcky, vystačíte si se cvičením doma.

Navíc cviky na zadeček nejsou těžké, zvládne je každý. Důležitá je technika, kterou cviky budete provádět. Rozhodně se nesnažte cvičení jen tak odbít. Naopak se dostatečně soustřeďte.

Hýžďové svalstvo

Nejprve si zkusme přiblížit, jak to vlastně celé funguje. Hýžďové svalstvo tvoří největší svalovou skupinu v lidském těle. Patrně hlavním důvodem, proč je právě hýžďové svalstvo u lidí tolik vyvinuté, je vzpřímená chůze.

Při chůzi vždy zapojujeme také hýžďové svaly, ještě více při běhu, aerobiku či jízdě na in-linech. Jednoduše řečeno, zadeček zpevňujete téměř při každé pohybové aktivitě.

Stimulovat hýžďové svalstvo je mnohem snazší, než například břišní svaly. Přesto je někdy třeba se cíleně zaměřit právě na zadeček. Pokud se vám nechce cvičit doma, můžete zkusit běhat, chodit do schodů, do kopce. Za nejúčinnější cviky jsou považovány dřepy, výpady a tak zvané mrtvé tahy.

Mrtvé tahy a výpady

Dřepy není třepa popisovat, ale pojem „mrtvé tahy“ je vám možná zatím cizí. Tento cvik je mimořádně náročný zejména na techniku, proto je potřeba k jeho zvládnutí asistence trenéra.

Pokud byste tento cvik prováděli špatně, můžete se zranit. Jde však o velice účinný cvik, při kterém zapojujete téměř všechny svaly.

O něco jednodušší než mrtvé tahy jsou výpady. Zároveň jsou náročnější, než dřepy. Jednoduše řečeno, výpady představují zlatou střední cestu. Výpady budete znát, pokud chodíte na aerobic.

Jednoduše vykročíte jednou nohou dopředu a teprve nyní klesáte do dřepu. Jakmile je stehno přední nohy rovnoběžné se zemí, můžete se vrátit do výchozí pozice a opakovat druhou nohou. Samozřejmě čím delší krok, tím je celý cvik náročnější a účinnější. Podobně můžete provádět také výpady do strany či vzad.

Další účinné cviky na zpevnění hýždí

Kromě výše jmenovaných se zaměřte také na další poměrně jednoduché cviky, které snadno zvládnete.

Zakopávání je cvik, který je velmi známý a také často používaný. Výchozí pozice je vestoje a snožmo. Jednou nohu zvedněte směrem za tělo, jako kdybyste chtěli kopnout za sebe. Pohyb je nutné vést tahem, rozhodně ne švihem. Noha musí být propnutá. Pokud budete cvik dělat správně, ucítíte pálení a tlak v dané partii.

Cvik poté opakujte na obě nohy několikrát po sobě. Pokud si budete chtít tento cvik trochu ztížit, zkuste zakopávání vkleče.

Novinkou pro vás jistě nebude ani zvedání pánve. Výchozí poloha je na zádech, nohy pokrčíte v kolenou přibližně v pravém úhlu. Ruce nechte podél těla, dlaně jsou opřené o pokožku. Střed těla zvedejte pomalu kolmo nahoru, dokud není trup v úrovni stehen. Poté pomalu klesáme na podložku. Pohyb zastavte pár cm nad podložkou a opět opakujte.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích