vyzkoušejte týden zdarma

Kajenský pepř a hubnutí Zpět na seznam článků

Hledáte zaručený trik jak zhubnout nějaké to kilo a máte pocit, že už jste vyzkoušeli snad úplně vše?

Neházejte vaši snahu za hlavu a vyzkoušejte do svého jídelníčku zařadit pálivá jídla, do kterých budete pravidelně přidávat kajenský pepř. Že jste o něčem takovém nikdy neslyšeli? Čtěte.

Kajenský pepř není pepř jako takový. Tento pepř se totiž získává z velmi ostrých chilli papriček, které mají sami o sobě mnoho pozitivních účinků na náš organismus.

Za skvělé vlastnosti kajenského pepře může především látka zvaná kapsaicin, která je odpovědná i za jeho značnou ostrost. Pokud se tedy rozhodnete zpestřit si hubnutí právě tímto pepřem, zařazujte ho do svých jídel raději postupně tak, aby si vaše tělo dokázalo na pálivost jídla dostatečně zvyknout.

Skvělý pomocník při redukci hmotnosti

Pokud chcete kajenský pepř využít jako pomocníka při redukci hmotnosti, vydali jste se na dobrou cestu. Účinnost kajenského pepře při hubnutí již byla prokázána několika vědeckými výzkumy, proto se nemusíte bát, že by se jednalo o jeden z mnoha mýtů.

Za příznivý efekt na hubnutí může výše zmiňovaná látka -kapsaicin, která je původcem onoho pálení a tepla, které v nás chilli papričky vyvolávají. Kapsaicin působí podobně jako jiné termogenní spalovače tuků, tedy navozuje v našem těle mnohem větší teplo a tím podporuje spalování tuků i tehdy, pokud zrovna nesportujeme.

Díky podpoře metabolismu si pak díky pravidelnému příjmu kajenského pepře z chilli papriček můžeme dopomoci i k vysněné postavě mnohem rychleji.

Přírodní spalovač tuků

Kapsaicin, kromě zvyšování metabolismu, pomáhá zamezovat ukládání nadbytečných tuků a mimo jiné spouští v našem těle rychleji pocit nasycenosti, čímž pomáhá zabránit nadměrným chutím k jídlu.

Při pravidelném užívání kajenského pepře docílíte zvýšeného výdeje kalorií i v klidu, což vám může redukční dietu velmi usnadnit. Kromě zvýšení energetického výdeje a spalování tuků vám kajenský pepř také může pomoci upravit zažívání, podporuje zvýšené vylučování trávicích šťáv a tím i zdravé trávení.

Dále kajenský pepř napomáhá regulaci krevního cukru po jídle, pravidelnému vyprazdňování a zabraňuje některým žaludečním a střevním onemocněním.

Jako doplněk při hubnutí je tedy kajenský pepř opravdu skvělou volbou, protože v našem organismu působí na mnoho důležitých fyziologických pochodů týkajících se redukce hmotnosti. Kromě toho má ale i jiné příznivé účinky na naše zdraví, jelikož má značné antibakteriální vlastnosti a tím posiluje naši celkovou obranyschopnost a imunitu.

Posilte své zdraví

Kapsaicin obsažený v kajenském pepři také podporuje správnou regulaci krevní cirkulace a tím posiluje i náš kardiovaskulární systém. Některé studie dokonce uvádějí i preventivní účinky kapsaicinu před některými nádory, můžeme se tedy těšit i proti-rakovinotvorným efektům.

Kapsaicin dále napomáhá ke zmírnění některých alergií, urychluje přirozenou detoxikaci našeho organismu a působí proti zanášení dýchacích cest hlenem, což má pozitivní efekt při léčbě chřipky a nachlazení.

V neposlední řadě se kapsaicin využívá proti zmírnění některých bolestí, může pomoci například lidem s chronickým revmatismem. Díky podráždění našich neuronů kapsaicinem se zvyšuje produkce takzvané substance P, díky které se přenáší bolest do mozku. Kapsaicin napomáhá zvýšené spotřebě této substance, což později vede ke snížení pocitu celkových bolestí.

Kajenský pepř kromě kapsaicinu obsahuje i jiné prospěšné látky, měli bychom zmínit vlákninu a vitamíny A, B, C a E. Z minerálních látek obsažených v kajenském pepři jsou to hlavně draslík a vápník, důležitých pro mnoho životních funkcí.

Snažíte-li se tedy o redukci hmotnosti, zkuste do svého jídelníčku zařadit právě kajenský pepř, který se jinak hojně využívá například v indické kuchyni. Podpoříte nejenom svoje spalování, ale také zdraví, které, co si budeme povídat, máme každý jenom jedno.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích