vyzkoušejte týden zdarma

Rotoped a hubnutí Zpět na seznam článků

O tom, jaký sport je na hubnutí ten nejlepší, se nepřestanou vést debaty snad nikdy. Někteří jsou zastánci obyčejné chůze, jiní běhu a náročnějších aktivit a dnes se do popředí dostává také intervalový trénink, jenž je podle mnohých fitness specialistů tím nejvhodnějším.

Jak je tomu ale u rotopedu, stroje který má doma snad každý třetí člověk na světě? Lze díky rotopedu doopravdy zhubnout, anebo je tato aktivita na redukci hmotnosti spíše kontraproduktivní?

V čem je jeho výhoda?

Výhodou rotopedu je zejména to, že si ho dnes může pořídit téměř každý, protože právě toto sportovní náčiní začíná být v poslední době čím dál dostupnější.

Dalším plusem je tedy i to, že ho můžete mít doma a zacvičit si kdykoliv se vám jen zachce. Odpadá tak starost s tím, jaký sport budete provozovat, pokud není zrovna vhodné počasí, nebo máte málo peněz. Do rotopedu zkrátka jednou investujete a dále se (většinou) nemusíte starat.

Může tak být skvělou alternativou hlavně pro ty, kteří si z nějakého důvodu nemohou dovolit permanentku do fitness center, či jiné placené sportovní aktivity.

Další výhodou je to, že k pohybové aktivitě v pohodlí domova se snáze donutíte, než kdybyste museli dojíždět minuty až hodiny daleko. Přiznejte si sami: jak často jste se na cvičení vykašlali jenom proto, že se vám nechtělo cestovat? No vida..

Vhodný i při hubnutí

Rotoped je skvělou sportovní aktivitou jak při nabírání fyzické zdatnosti, tak při hubnutí. Je ale dobré vědět jak na to, abyste s ním naložili co nejlépe. Jestliže je vaším cílem zbavit se nadbytečných tukových zásob, rozhodně si nepředstavujte, že se na rotopedu vyřídíte do posledních sil.

Pro hubnutí je nejlepší tempo v rozmezí asi 55-65% vaši maximální tepové frekvence, bude se proto jednat o něco méně intenzívní, za to pokud možno dlouhodobější pohyb.

Na rotopedu byste měli, pokud chcete hubnout, vydržet něco kolem 45 minut až hodiny. Pokud byste tempo přepálili hned na začátku, okamžitě své tělo vyčerpáte a takové doby se nikdy nedoberete. Navíc, pokud jedete až příliš naplno, přestane vaše tělo spalovat tuky a bude si mnohem déle brát energii pouze ze sacharidových zásob – a o tom nám přeci nejde.

Pomáhá s rekonvalescencí

Poslední a nespornou výhodou jízdy na rotopedu je i široká možnost využití u těch z nás,kdo nemohou vykonávat jiné sportovní aktivity jako je běh či kolektivní sporty, například po zranění kolene či jiné důležité části těla.

Na rotopedu netrpí vaše kluby žádnými většími nárazy a z toho důvodu je tato aktivita vhodná i po různých zraněních apod.

Jestliže tedy už dlouhou dobu váháte, zda si rotoped pořídit či ne, rozhodně neváhejte. Zvláště, pokud nemáte dostatek času docházet do fitness center nebo neradi běháte, rotoped oceníte zřejmě vy i vaše rodina. Může být skvělým pomocníkem při rekonvalescenci i hubnutí, ve druhém případě ovšem nesmíte zapomínat i na vhodnou úpravu jídelníčku.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích