vyzkoušejte týden zdarma

Cvičení s obručí pro štíhlý pas a pevný střed těla Zpět na seznam článků

Už delší dobu se poohlížíte po fyzické aktivitě, při níž budete hubnout, ale zároveň vás bude i bavit?

Pokud nepatříte mezi ty, co by si každý den šli s radostí zaběhat, zkuste některé alternativy sportů, které vás budou nejenom bavit, ale uděláte při nich něco i pro svoji postavu.

Vzpomínáte si na své dětství a množství her, jenž se daly provozovat jak uvnitř tak venku? Mezi jednu z těchto pohybových aktivit patří jistě i kroužení s obručí, ve kterém se mnoho z nás v útlém věku s legrací předhánělo.

Dnes se kroužení obručí dostává opět do kurzu i u dospělých. Tento „sport“ se totiž začíná provozovat v podobě skupinových lekcí ve vybraných fitness centrech.

Zpevněte střed svého těla!

Nemyslete si, že „hooping“, jak se někdy kroužení obručí nazývá, je k ničemu. Ve skutečnosti při této pohybové aktivitě posilujete mnoho svalů, které při jiných sportech nezapojujete a učíte tak své tělo novým pohybovým dovednostem.

Při hoopingu se nejvíce posiluje střed těla, nebo-li core, na jehož existenci dnes mnoho fitness nadšenců bohužel zapomíná. Přitom je to jedna z nejdůležitějších partií těla, kterou byste neměli za žádných okolností ve svém tréninku opomíjet.

Střed těla má ve vašem životě mnoho úloh a díky jeho posílení zlepšujete celkové držení těla, posilujete vaši rovnováhu a koordinaci a dokonce se zbavujete i nepříjemných bolestí zad.

Navíc při pravidelném kroužení obručí krásně zpevňujete celé tělo, včetně jedné z nejproblematičtějších partií – pasu.

Cvičte v pohodlí domova

Velkou výhodou hoopingu je to, že si obruč můžete pořídit domů a posilovat kdy se vám jen zachce. Na druhou stranu je zase dobré zajít alespoň na pár úvodních lekcí do fitness centra, kde vám vysvětlí správnou techniku a nějaké možnosti dalšího využití obruče.

Toto cvičení neznamená, že budete celou hodinu jen kroužit obručí kolem pasu, ale využít se dá mnoho technik, jimiž posílíte i ruce, nohy, zadek či další svalové partie.

Při koupi obruče se poraďte s odborníkem

Ve fitness centru vám obruč navíc rádi zapůjčí a vy si tak před její koupí můžete ověřit, zda vás tento sport opravdu naplňuje. Poté se už jen se zkušenostmi poohlédnete po takové obruči, která vám bude nejvíce sedět, zpravidla by měla být mnohem větší a o něco těžší než ta klasická, kterou znáte z dětství.

Jestliže hledáte cvičení, při kterém posílíte střed těla, a zároveň vás bude bavit, zkuste právě hooping. V některých fitness centrech ho najdete i pod jinými názvy jako „hula hop“ apod., proto zkuste ze začátku trochu pátrat.

Uvidíte, že již po první hodině ucítíte, jak posilujete svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli. Cvičení s obručí je navíc vhodné pro všechny věkové kategorie, proto neváhejte a vezměte s sebou na lekci i své ratolesti, které tuto sportovní aktivitu jistě ocení.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích