vyzkoušejte týden zdarma

GUN-eX® jako součást tréninku Zpět na seznam článků

GUN-eX® je pružné lodní lano speciálně navržené pro využití ve funkčním, kondičním nebo skupinovém tréninku.

Dá se použít pro jakýkoli sport od fotbalu, přes bojová umění, po box a kdekoli, nejen v posilovnách a tělocvičnách. Zvládne i venkovní využití v náročnějších podmínkách.

Trénují s ním olympionici a další profesionální sportovci.

Zajímavostí je, že na vývoji a prezentaci GUN-eX® se z velké části podílejí Češi, především Jan Marvan, bývalý profesionální cyklista, nyní fitness prezentér a trenér, a značka má pro Evropu hlavní sídlo v Praze.

Vznik a rozvoj GUN-eX®

Již zmiňovaný Jan Marvan chtěl vyrobit tréninkové lano, které by mělo univerzální použití jako sprint systém, podpora kardio aktivit a celkově pro různé typy tréninku.

Tak vznikla nyní celosvětově oblíbená COBRA lana, která nejprve úspěšně zkoušeli Marvanovi kamarádi – hokejisté z NHL.

Z českých sportovních osobností s nimi dnes trénují např. boxer Lukáš Konečný, hokejista Petr Sýkora anebo zlatý olympijský vítěz letošních LOH v Riu, judista Lukáš Krpálek. Mimo to se dostala rovněž do americké armády.

Značka GUN-eX® si zakládá na tom, že všechny své výrobky a součástky, které se úspěšně prodávají ve 20 zemích světa. Vyrábí se ručně (všechny mají své unikátní sériové číslo), a to s nejvyššími bezpečnostními opatřeními a důrazem na nejlepší kvalitu (používají se stejné materiály jako v leteckém a armádním průmyslu pro přistávání letadel, padáky, airbagy apod.) v Evropě. Rozhodně je nedováží z Číny či rozvojových zemí.

100 % univerzálnost GUN-eX®

Postupem času Jan s ostatními vývojáři oddělili tréninkové plány pro profesionální sportovce a běžné příznivce fitness, tak aby mohli lano při cvičení používat také ti, pro které je sport jen koníček. Je tedy vhodné i pro úplné nováčky.

Lze s ním pracovat při osobním, kruhovém, skupinovém nebo vysoce intervalovém tréninku (HIIT), popř. při tzv. bootcampech, v blátě, sněhu, na horách, na pláži i v moři, tedy v jakémkoli prostředí, počasí a teplotě.

Použití lana při cvičení zlepšuje všechny fyzické schopnosti: sílu, výkon, rychlost, dynamiku, obratnost, reakce, stabilitu, koordinaci, rovnováhu atd. Umožňuje běhat, sprintovat, dělat rotační pohyby, prostě cokoli, čemu se zrovna chcete věnovat.

Jak GUN-eX® vlastně funguje?

Všechno se odvíjí od rezistence (odporu).

Můžete zvolit ze dvou typů COBRA lan, a to s odporem 700 a 300 newtonů. Velký odpor je vhodný již pro zkušené sportovce a silné muže, lehčí pro všechny ostatní, tedy pro lidi, kteří nesportují na špičkové úrovni, nováčky, ženy a mládež.

Další výrobky GUN-eX®

COBRA lano je základ, ale pro nejefektivnější trénink odborníci samozřejmě vyvinuli další pomůcky, zahrnující popruhy na různé části těla, speciální soupravy pro konkrétní použití (např. pro posílení celého těla, ale rovněž jen středu – core, břišních svalů, jeho horní či naopak spodní části a nohou), karabinky, manžety na kotníky a zápěstí, držadla, kotvící pásy (pro uchycení kdekoli venku), bandáže, ortézy, rukavice atd.

Existují též mobilní aplikace GUN-eX® a speciální tréninková videa.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích