vyzkoušejte týden zdarma

I s handicapem můžete dokázat nemožné Zpět na seznam článků

Někteří lidé se domnívají, že sport a handicap zkrátka nejdou dohromady. Opak je pravdou. Mezi lidmi s handicapem stále přibývá těch, kteří se věnují sportu, ať už jednotlivě či kolektivně. Dokonce existují i případy, kdy lidé začali aktivně sportovat až poté, co se u nich handicap vyskytl, neboť právě tehdy si uvědomili, že by měli žít svůj život naplno a udělat pro sebe to nejlepší.

Stále platí, že pohyb je nejlepší způsob, jak se udržet co nejdéle fit a jak si prodloužit život. Díky pravidelné sportovní aktivitě chráníte svoje tělo před vznikem nejenom civilizačních onemocnění, ale díky pravidelné zátěži se organismus lépe vyrovnává i s infekcemi a jinými mikrobiálními organismy.

Díky sportu posilujete imunitu, ale také vám pomáhá udržet se v dobré psychické kondici. Ať už žijete či nežijete s handicapem, na pravidelnou sportovní aktivitu byste neměli zapomínat.

Rozšiřte si obzory a začněte sportovat!

Věřte, že vhodná sportovní aktivita se dá nalézt naprosto pro každého. Varianty jsou opravdu rozmanité. Lidé s handicapem mohou jezdit buď na kole, nebo na speciálně upraveném tricyklu či takzvaném handbiku.

Pro lidi s handicapem je také velmi vhodné plavání, které je zároveň výbornou rehabilitací. V některých případech lze i lyžovat, hrát tenis či se věnovat kulturistice.

Pokud se stále rozhodujete, zda máte na to, zařadit nějaký sport do vašeho života, neváhejte! Sport je silnou motivací, která vás posune za hranice vašich možností. Budete se cítit skvěle!

Nehledě na to, že mnoho vrcholových sportovců se začalo naplno věnovat určité aktivitě až potom, co je handicap potkal. Výsledky těchto lidí jsou mnohdy srovnatelné se zdravými jedinci, což jistě stojí za obdiv.

Nebojte se najít svoji silnou stránku. Odhoďte zábrany a jděte do toho naplno! Na internetu se můžete inspirovat organizacemi jako je například Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců a mnoho dalších. Začněte žít svůj sen společně s kontaktováním těch správných lidí.

Sportů, které se dají provozovat s handicapem je mnoho, stačí se jen zajímat a najít ten správný pro sebe. Věnovat se sportu můžete buď individuálně, nebo v rámci některých vhodných kolektivních sportů.

Seberte odvahu a jděte do toho, ať už nad tím delší dobu přemýšlíte, či nikoli. Sport vám může otevřít další vrátka, navážete nová přátelství a uděláte něco pro své tělesné i duševní zdraví!

Jaké další speciálně upravené sporty je s handicapem možné provozovat?

 • atletika
 • basketbal
 • curling
 • stolní tenis
 • sjezdové lyžování
 • golf
 • hokej
 • střelba
 • vzpírání
 • jachting
 • a mnoho dalších…

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

 1. 1. Vyplníte formulář
 2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
 3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích