vyzkoušejte týden zdarma

K dokonalému břichu je třeba přistupovat komplexně Zpět na seznam článků

Už léta toužíte po dokonale plochém bříšku, ale stále se vám nedaří dosáhnout takového výsledku, jakého byste si přáli?

Přečtěte si pár tipů a rad, jak se k dokonale vytvarovanému břichu dostat co nejrychleji a jak si ho co nejlépe udržet i do budoucna.

Na hladovění zapomeňte

Pokud patříte mezi ty, kteří si každým rokem ordinují nesmyslné hladovky, aby v co nejkratším časovém intervalu zhubli co nejvíce nadbytečných kil, zpozorněte!

Nadměrným omezováním se v jídle nikdy nedosáhnete trvalých výsledků, ba naopak. Budete se pouze motat v bludném kruhu plném stresu z neúspěchu a neopodstatněného přibírání.

K dokonalým křivkám se dostanete nikoli hladověním, nýbrž správným dodržováním pravidelného stravovacího režimu, při kterém na kručení v břiše můžete navždy zapomenout.

Chtějte komplexní změnu životního stylu

Správně sestavený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny je sice stěžejním bodem vašeho budoucího úspěchu, ale hon za vysněným bříškem nebude jen o jídle.

Do svého denního režimu musíte zakomponovat i pravidelný pohyb, který bude cílený jednak na spalování přebytečných tuků, ale i na posilování zaměřené speciálně na břišní partie.

Na co zaměřit svůj jídelníček?

Jestli tápete, v čem by váš jídelníček mohl být lepší, a za rady odborníků se vám nechce utrácet, pokuste se držet několika hlavních zásad. První z nich je pravidelný režim, tedy jíst po menších porcích několikrát denně a nikdy nezapomínat na svačiny. O tomto pravidlu už jistě slyšel každý z vás, ale stále ho mnoho lidí velmi podceňuje.

Díky vyváženému příjmu potravy vaše tělo nenecháte nikdy hladovět, čímž zabráníte nadměrnému ukládání tuků, které ve většině případů schytá jako první právě bříško.

Pokud budeme pravidelně jíst vyváženou a pestrou stravu, vyhnete se nárazovitému přejídání, chutím na sladké a nočnímu mlsání u televize. Vaše tělo zkrátka přes den dostane, co potřebuje a vy brzy poznáte, že na chipsy u televize nebo dortík po obědě vás rychle zajde chuť.

Upravte si zažívání

Někteří z nás mají problém nikoli s nadbytečnými kily, ale s nepřiměřeným nadýmáním či zadržováním vody, které je ve většině případů rovněž přisuzováno špatné životosprávě. Zkuste do svého jídelníčku zařadit více jídel bohatých na vlákninu, díky které se po jídle budete cítit mnohem déle nasyceni a ještě si pročistíte zanesená střeva.

Zadržená voda bývá zase způsobena nadměrným příjmem sodíku, který bychom se měli snažit omezit na minimum. Vyhýbejte se tedy pokud možno polotovarům a jídla si jemně dosolte až na talíři. Zamezíte tak nechtěnému příjmu skryté soli, která na nás číhá i tam, kde bychom ji vůbec nečekali. Při zvýšeném zadržování vody také nezapomínejte na dostatečný pitný režim, během dne vypijte alespoň 2-3 litry vody a jiných neslazených tekutin.

Jen jídlo nestačí

K dokonalému břichu ale nestačí pouhá změna jídelníčku. Bez pravidelné sportovní aktivity nikdy nedosáhneme takových tvarů, jakých si přejete. Pokud potřebujete shodit nadbytečná kila, rozhodně se nevyhnete pravidelné aerobní aktivitě, při které dochází právě ke spalování tuků.

Aerobní aktivitou se myslí například jízda na kole, rychlá chůze, anebo plavání, zkrátka takový pohyb, aby se vaše tepová frekvence pohybovala někde mezi 55-65 % maximální možné hodnoty. Tímto cvičením dosáhnete spalování tuků, díky čemuž se zbavíte i nepěkných tukových polštářů kolem pasu.

Jestliže máte váhu v pořádku a chcete pouze břicho vytvarovat, zaměřte se na posilovací cviky určené právě na tyto partie. Výhodou takového posilování je jistě i to, že se kvůli němu nemusíte hned hnát do fitness centra, ale můžete si zacvičit každý den sami doma.

Pokud budete ke své snaze o dokonalé bříško přistupovat komplexně a zdravou stravu doplníte dostatkem vhodného pohybu, jistě se brzy můžete těšit na výsledky, o kterých se vám ani nesnilo.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích