vyzkoušejte týden zdarma

Lepší forma díky pilates Zpět na seznam článků

Pomalu ale jistě se blíží zimní období, a s ním má mnoho lidí spojenou především zimu s leností a chutí na dobré jídlo. V takových případech často dochází k nabírání nadbytečných kilogramů z nedostatečného pohybu a příliš tučné stravy.

Krátké dny a všudypřítomné šero vás doslova ukolébává do depresivních nálad zimního režimu, ve kterém máte tak maximálně chuť zahrabat se pod peřinu, je tomu tak? Nezoufejte a zkuste si zacvičit pilates. Technika, která vám pomůže jak po psychické, tak po fyzické stránce.

Pilates pro zdravé tělo i mysl

Cvičení pilates vynalezl Joseph H. Pilates na základě znalostí mnoha jiných cvičení a vytvořil soubor několika základních cviků, které se postupně obohacují o další.

Pilates bylo navrženo tak, aby docházelo ke tvarování těla pomoci souhry těla i mysli, což vás nutí k neuvěřitelnému soustředění a mnohdy i sebeporozumění.

Pilates se provádí jako soubor několika cviků, které se zaměřují na budování svalové hmoty na partiích, které při jiných metodách neprocvičujeme. Jedná se především o menší svaly, které jsou nezbytné pro funkci těch větších, více zdatných svalů a tyto cviky jsou prováděné intenzivně, po několika opakováních.

Pilates je cvičení zaměřené na hluboký stabilizační systém a pomáhá nám získat větší rovnováhu těla i mysli.

Využívá se dnes také jako rehabilitační metoda, která napomáhá vrátit rekonvalescenta zpět do formy.

Cvičení by se však mělo pro požadovaný efekt provozovat pravidelně, alespoň třikrát týdně a to pod vedením specializovaného instruktora. Zkušený lektor vám pomůže se do daného cviku více vcítit a vysvětlí vám, jak ho provádět co nejlépe a nejefektivněji.

Posilte své tělo i mysl

Pilates je skvělý způsob, jak obohatit svůj život o velmi příjemnou a zároveň našemu tělu prospěšnou aktivitu. Toto cvičení je oblíbené jak u začátečníků, tak u vrcholových sportovců, kterým pomáhá posílit celkovou stabilitu a zdatnost svalstva.

Díky cvičení pilates posílíte své svaly a zároveň je prodloužíte, čímž získáte mnohem větší flexibilitu.

Pilates je vhodné zařadit i při redukčním režimu, podpoříte tím efekt dobře zvoleného jídelníčku a hubnout vám půjde mnohem snáze. Pilates sice nepatří mezi aerobní cvičení, při kterých spalujete tukové zásoby, ale tvarování těla a zpevňování ochablého svalstva je při hubnutí rovněž důležité a neměli byste na to zapomínat.

Buďte si jisti, že uvidíte rozdíl!

Již po deseti až dvaceti lekcích pocítíte rozdíl a jistě i vy budete chtít v pilates v budoucnu pokračovat. Díky pilates nejenom vytvarujete tělo a posílíte stabilizační systém, ale také se naučíte správně dýchat, zredukujete stres a posílíte své spánkové schopnosti.

Pokud máte problémy s usínáním z důvodu nadměrného vypětí, jistě vám toto cvičení pomůže se s tím poprat. Dále také posilujete svůj respirační systém a učíte se jakémusi souznění těla a duše.

Pilates je cvičení vhodné pro všechny bez ohledu na věk, proto se nebojte a jděte si to sami vyzkoušet. Pokud setrváte dostatečně dlouhou dobu, jistě vás pilates uchvátí a vy pocítíte ve svém životě mnoho změn k lepšímu.

Ti, kteří začali cvičit pilates tvrdí, že po nějaké době si v tomto pohybu našli nejlepší způsob meditace, ale i posilování těla. Má až příliš mnoho pozitiv, než abyste ho nezkusili i vy, nemyslíte?

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích