vyzkoušejte týden zdarma

Proč je dobré začít cvičit s trenérem Zpět na seznam článků

Patříte mezi lidi, kteří se nemohou ke cvičení přinutit? Největší problém často bývá ten, že se nám cvičit nechce. Je snadné si přečíst, že cvičení je důležité a jak moc je potřeba, ale kde není vůle, tak se toho moc dělat nedá. Právě v těchto případech je naprosto ideální obrátit se na trenéra, který s tím pomůže.

Trenér zavede do vašeho života disciplínu, navíc vám ukáže, jak na to a bude fungovat jako takzvaná zpětná vazba. Dohled osobního trenéra je velice účinný a navíc budete mít jistotu, že děláte cvičení správně. Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Osvědčený způsob hubnutí

Pokud si s něčím nevíme rady, je vždy lepší obrátit se na odborníky. To platí v případě jídelníčku, ale také cvičení. Víte, v čem tkví krásná a vypracovaná těla celebrit? Cvičí pod dohledem trenérů nebo fitness poradců.

Běžný člověk samozřejmě nemůže v posilovně strávit většinu dne. To ani nebude nutné, pokud budete cvičit opravdu poctivě, stačí vám trénink třikrát nebo dvakrát týdně.

Trenér nejen pro začátečníky

Jestliže jste nikdy předtím necvičili, pak se na trenéra obraťte určitě, protože si můžete v posilovně víc ublížit, než dosáhnout žádoucích výsledků. Často stačí cvičit pod dohledem trenéra jen pár týdnů či měsíců a pak už můžete cvičit sami. Je třeba naučit se jak cvičit a hlavně mít tu správnou motivaci a disciplínu.

Jaké jsou hlavní výhody cvičení s trenérem?

Výhody jsou jednoznačné. Ačkoliv cvičení s trenérem je o něco dražší, určitě se tato investice vyplatí. Trenér vám pomůže sestavit cvičení na míru, vysvětlí jednotlivé kroky a bude vás neustále motivovat a zároveň také kontrolovat.

Zkuste se zamyslet, když se domluvíte na cvičení s kamarádkou, kolikrát vlastně opravdu půjdete cvičit? Den předtím si to jedna z vás rozmyslí a té druhé se samotné nebude chtít. Nebo se domluvíte, že tentokrát cvičení vynecháte a raději zajdete na víno.

Ovšem pokud budete domluvená s trenérem, nebude to už tak jednoduché se ze cvičení vyvléknout. Můžete mu také říci, že vám není dobře, ale určitě to nebudete praktikovat příliš často.

Trenér přesně ví, jaké cvičení je pro vás vhodné, v jaké intenzitě a také které partie nejvíce potřebují zpevnit. Trénink v posilovně totiž musí mít určitý systém. Je třeba zvolit sestavu, která systematicky posílí všechny svaly v těle a zároveň vás druhý den nebude všechno bolet.

Trenér dohlíží také na správný pitní režim a optimální tempo celého tréninku. Tyto úkony si obvykle začátečník nedokáže ohlídat a přitom jsou velice důležitou součástí cvičebního plánu. Cvičení by mělo být zahájeno rozcvičkou, poté následují posilovací cviky a kardio cvičení a na závěr je důležité protažení procvičovaných svalových skupin.

Pokud máte problémy například se zády, je vhodné zařadit také rehabilitační prvky, kdy vás trenér naučí také cviky na doma. Na závěr společně zhodnotíte hodinu a uděláte plán na další lekci.

Cvičení vás začne bavit

Pokud se svěříte do rukou trenéra, zvolíte cvičební plán, kterému se budete intenzivně věnovat, po čase se stane cvičení vašim koníčkem. Jaké jsou rady trenérů pro efektivní cvičení? Zvolte co nejdelší aerobní bloky, alespoň 50 minut a více. Není nutné se nijak přetěžovat, naopak je vhodné zvolit takové tempo, které je vám blízké.

Vždy platí, ideální je zpotit se, ale nesmíte se příliš zadýchávat. Dodržujte pravidelnost cvičení, alespoň třikrát týdně, bez trenéra můžete cvičit každý den. Trenér by na vás měl dohlížet do té doby, dokud si nebude jist, že to zvládnete sami. Nespěchejte na to, naopak se snažte načerpat co nejvíce informací, které vám trenér může dát.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích