vyzkoušejte týden zdarma

Proč je dobré začít cvičit s trenérem Zpět na seznam článků

Patříte mezi lidi, kteří se nemohou ke cvičení přinutit? Největší problém často bývá ten, že se nám cvičit nechce. Je snadné si přečíst, že cvičení je důležité a jak moc je potřeba, ale kde není vůle, tak se toho moc dělat nedá. Právě v těchto případech je naprosto ideální obrátit se na trenéra, který s tím pomůže.

Trenér zavede do vašeho života disciplínu, navíc vám ukáže, jak na to a bude fungovat jako takzvaná zpětná vazba. Dohled osobního trenéra je velice účinný a navíc budete mít jistotu, že děláte cvičení správně. Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Osvědčený způsob hubnutí

Pokud si s něčím nevíme rady, je vždy lepší obrátit se na odborníky. To platí v případě jídelníčku, ale také cvičení. Víte, v čem tkví krásná a vypracovaná těla celebrit? Cvičí pod dohledem trenérů nebo fitness poradců.

Běžný člověk samozřejmě nemůže v posilovně strávit většinu dne. To ani nebude nutné, pokud budete cvičit opravdu poctivě, stačí vám trénink třikrát nebo dvakrát týdně.

Trenér nejen pro začátečníky

Jestliže jste nikdy předtím necvičili, pak se na trenéra obraťte určitě, protože si můžete v posilovně víc ublížit, než dosáhnout žádoucích výsledků. Často stačí cvičit pod dohledem trenéra jen pár týdnů či měsíců a pak už můžete cvičit sami. Je třeba naučit se jak cvičit a hlavně mít tu správnou motivaci a disciplínu.

Jaké jsou hlavní výhody cvičení s trenérem?

Výhody jsou jednoznačné. Ačkoliv cvičení s trenérem je o něco dražší, určitě se tato investice vyplatí. Trenér vám pomůže sestavit cvičení na míru, vysvětlí jednotlivé kroky a bude vás neustále motivovat a zároveň také kontrolovat.

Zkuste se zamyslet, když se domluvíte na cvičení s kamarádkou, kolikrát vlastně opravdu půjdete cvičit? Den předtím si to jedna z vás rozmyslí a té druhé se samotné nebude chtít. Nebo se domluvíte, že tentokrát cvičení vynecháte a raději zajdete na víno.

Ovšem pokud budete domluvená s trenérem, nebude to už tak jednoduché se ze cvičení vyvléknout. Můžete mu také říci, že vám není dobře, ale určitě to nebudete praktikovat příliš často.

Trenér přesně ví, jaké cvičení je pro vás vhodné, v jaké intenzitě a také které partie nejvíce potřebují zpevnit. Trénink v posilovně totiž musí mít určitý systém. Je třeba zvolit sestavu, která systematicky posílí všechny svaly v těle a zároveň vás druhý den nebude všechno bolet.

Trenér dohlíží také na správný pitní režim a optimální tempo celého tréninku. Tyto úkony si obvykle začátečník nedokáže ohlídat a přitom jsou velice důležitou součástí cvičebního plánu. Cvičení by mělo být zahájeno rozcvičkou, poté následují posilovací cviky a kardio cvičení a na závěr je důležité protažení procvičovaných svalových skupin.

Pokud máte problémy například se zády, je vhodné zařadit také rehabilitační prvky, kdy vás trenér naučí také cviky na doma. Na závěr společně zhodnotíte hodinu a uděláte plán na další lekci.

Cvičení vás začne bavit

Pokud se svěříte do rukou trenéra, zvolíte cvičební plán, kterému se budete intenzivně věnovat, po čase se stane cvičení vašim koníčkem. Jaké jsou rady trenérů pro efektivní cvičení? Zvolte co nejdelší aerobní bloky, alespoň 50 minut a více. Není nutné se nijak přetěžovat, naopak je vhodné zvolit takové tempo, které je vám blízké.

Vždy platí, ideální je zpotit se, ale nesmíte se příliš zadýchávat. Dodržujte pravidelnost cvičení, alespoň třikrát týdně, bez trenéra můžete cvičit každý den. Trenér by na vás měl dohlížet do té doby, dokud si nebude jist, že to zvládnete sami. Nespěchejte na to, naopak se snažte načerpat co nejvíce informací, které vám trenér může dát.

Co si přečíst dál?

Vliv emočního vypětí na redukci hmotnosti

Emoční vypětí, stres, úzkost nebo deprese ovlivňují tělesnou hmotnost. Někdo kvůli nim nechtěně hubne, jiný přibere. Přečtěte si v dnešním článku, jak psychická […]

Nejlepší péče o svalovou hmotu

Jak získat a udržet si svalovou hmotu? Ten nejúčinnější způsob Vám prozradíme v dnešním článku. Věnujte se posilování Pokud jste […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Contours v médiích