vyzkoušejte týden zdarma

Setřes kila s Power Plate Zpět na seznam článků

Potřebujete zhubnout a už vás nebaví potit se v posilovně? Chcete vyzkoušet něco nového a neotřelého? Pak vám můžeme doporučit power plate, tedy vibrační plošinu.

Power plate přináší nové rozměry kondičního cvičení, které mohou využívat všichni bez ohledu na věk a kondici. Celý princip je snadný, vibrace působí na lidský organismus a tím dochází k vzájemné zcela přirozené reakci.

Moderní technologie pro účinnější cvičení

Power plate využívá moderních technologií v oblasti nejen cvičení, ale také rehabilitace. Vibrace se přenášejí přímo do svalů, které přirozeně aktivují reflexní svalové kontrakce.

Této technice se říká Acceleration Training. Můžeme říci, že v současné době patří k nejoblíbenějším trendům fitness cvičení. Velkou výhodou je, že cvičení je velice nenáročné a zvládne jej skutečně každý. Navíc nedochází k námaze kloubů a dalších částí těla.

Jak probíhá cvičení na power plate?

Mezi největší výhody tohoto cvičení patří především skutečnost, že je časově velmi nenáročné. Nemusíte cvičit denně, stačí pouze ob den na 30 minut a výsledky by se měly dostavit velmi brzy.

Power plate najdete prakticky v každém fitness centru a nabízí jej také společnosti, které se specializují přímo na vibrační plošiny (často například v nákupních centrech). Někde dokonce nabízí za příplatek hlídání dětí, tudíž cvičení mohou využít také maminky po porodu. Rozhodně se na něm nedoporučuje cvičit v těhotenství.

Nejprve je vhodné cvičit pod dohledem trenéra, který vás především naučí přístroj obsluhovat a poradí, jakou intenzitu pro začátek zvolit.

Cvičení také pro obézní?

Na power plate mohou cvičit opravdu všichni a pochopitelně také obézní lidé. Jak už jsme psali, toto cvičení je maximálně šetrné ke kloubům a proto tedy není omezeno věkem ani nadváhou. Není doporučeno pouze těhotným a nemocným lidem (například nachlazení).

V těhotenství nejsou vhodné otřesy, které by mohly poškodit plod (zejména v prvním trimestru). Samozřejmě vhodnost cvičení můžete vždy konzultovat s trenérem podle svého aktuálního zdravotního stavu.

Jak se obléknout?

Na cvičení si vezměte pohodlné oblečení, nejlépe tepláky, tričko z aktivního materiálu a především pohodlnou obuv. Nezapomeňte, že budete při cvičení po celou dobu stát. Není třeba se oblékat příliš, protože se při cvičení zapotíte. Samozřejmostí je také dostatek tekutin, které je potřeba neustále doplňovat.

Kolik kalorií spálíte?

Samozřejmě záleží na každém člověku, jak intenzivně se bude cvičení věnovat a také jak silnou zátěž zvolí. Pokud bychom to vzali v průměru, pak lze říci, že za půl hodinu spálíte kolem 500 kcal.

Toto cvičení lze přirovnat například k hodině intenzivního kruhového cvičení, což je opravdu slušný výsledek. Navíc nemusíte téměř nic dělat, přístroj „cvičí za vás“.

Jaké jsou výsledky cvičení na power plate?

Tento druh cvičení přináší celou řadu pozitiv. Pokud budete cvičit pravidelně a dlouhodobě, pak se zbavíte nadobro celulitidy. Zároveň dojde ke zvýšení svalové síly, postava se dokonale tvaruje díky zvýšené cirkulaci krve se také zlepšuje kvalita pokožky. Odborníci poukazují také na to, že dochází ke zlepšení rovnováhy a celkové koordinace.

Nezapomínejte však, že je vhodné dodržovat mezi tréninky odstup alespoň 48 hodin. Proto není vhodné cvičit denně, ale nejlépe 3 krát týdně. Dodržujte důležité zásady, velice důležitý je správný postoj na přístroji.

Váhu nepřenášejte na paty, ale naopak na přední část plosek nohou. Madel se pouze přidržujte, ale rozhodně se o ně neopírejte. Při samotném cvičení je vhodné mít lehce pokrčená kolena.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích