vyzkoušejte týden zdarma

Proč vyrazit na bootcamp? Zpět na seznam článků

Mnoho z vás se jistě ptá, co to takový bootcamp vlastně je. Pravděpodobně už jste o něm někdy slyšeli, dokážete si tento pojem spojit se sportovní aktivitou, ale nevíte, jak takový bootcamp vlastně funguje a proč je dobrý? Čtěte!

Cvičení pro odhodlané něco dokázat

Pokud jste se rozhodli pro zdravý životní styl a součástí vašeho každodenního života se stal i sport, tak právě pro vás bude bootcamp to pravé.

Bootcamp ale není ledajaké cvičení, jeho rozdíl tkví v tom, že se provádí většinou venku, za jakéhokoliv počasí a cviky jsou natolik intenzivní, že bychom trénink mohli přirovnat ke cvičení profesionální armády.

Trénink je formou kruhového tréninku, při kterém provádíte série cviků po několika opakováních, které se vždy dají uzpůsobit vaši aktuální fyzické kondici, takže cvičení zvládne naprosto každý.

Zábavný a efektivní trénink ve skupině

Pokud hledáte výzvu a nebojíte se zkusit něco náročného a účinného, tak zajděte na bootcamp! Bootcampové tréninky jsou navržené tak, abychom dosahovali co nejlepších výsledků v co nejmenším časovém rozmezí.

Znamená to, že výsledek bude vidět mnohem dříve, než u jiných tréninků, které budeme provádět stejně často, takže nemusíte trávit hodiny v posilovně nudnými a stereotypními aktivitami jako je například běh na páse.

Tyto tréninky jsou vysokofrekvenční a velmi intenzivní, dochází při nich k rozvoji svalové síly, výdrže, ale i spalování tuků na té nejvyšší možné úrovni.

Na bootcampových trénincích budete srovnávat síly s ostatními cvičenci, kteří ve vás jistě vzbudí motivaci posunout se zase o krok dál a makat na sobě co jen to jde.

Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč vyrazit na bootcamp?

 • rychlejší hubnutí při vysoko intenzivních trénincích
 • ušetření času účinným typem cvičení
 • odpočinek od běžných starostí
 • vedení pod taktovkou zkušených trenérů
 • vhodné jak pro začátečníky, tak pro vrcholové sportovce
 • efektivnější úbytek tuku bez ztrát svalové hmoty
 • nárůst fyzické síly, rovnováhy a postavení těla
 • posílení zdraví, zejména funkcí dýchacího a kardiovaskulárního systému
 • překonávání svých limitů
 • zlepšení celkové fyzické kondice a zvýšení energie

 

Kromě těchto výše uvedených důvodů navíc získáte do svého života mnohem větší psychickou pohodu a budete daleko odolnější proti stresu a jiným nepříznivým vlivům vašeho okolí.

Pokud si chcete perfektně a efektivně zacvičit, měli byste vyzkoušet právě bootcamp! Určitě se najde i jeden ve vašem okolí. Zkuste a uvidíte, že si tento způsob tréninku zamilujete!

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

 1. 1. Vyplníte formulář
 2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
 3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích