vyzkoušejte týden zdarma

TAE-BO a hubnutí Zpět na seznam článků

Cvičíte ráda, avšak klasický aerobic už vás poněkud nudí? Pak vyzkoušejte metodu cvičení s exotickým názvem Tae-Bo. O co se vlastně jedná?

Jednoduše řečeno jde o moderní aerobní cvičení, které užívá různých bojových sportů a umění a to v dokonalé kombinaci s prvky tanečního aerobiku a také baletu. Ačkoliv to možná zní trochu „divoce“, není se čeho obávat.

Jaká je podstata cvičení Tae-BO?

Tae-Bo je především skupinové cvičení v rychlém rytmu hudby. Některé prvky jsou poněkud nezvyklé, nicméně Tae-Bo cvičení by vás jistě mohlo oslovit. Zejména pokud holdujete rychlejšímu tempu cvičení.

Tae-Bo je sportovní systém, který má svou vlastní filosofii. Dokonale funguje při redukci tělesné hmotnosti a posilování svalů. Jeho hloubka je však mnohem pestřejší. Hlavním cílem je zejména upevňovat vůli a také postoj ke stresu a problémům každodenního života.

Tento druh cvičení u nás zatím není tolik známý, ale své příznivce si teprve hledá. Cvičení Tae-Bo pochází z Ameriky a sestavil jej mistr světa v karate, šampion v boxu herec Billy Blanks.

Samotný název má také svůj velký význam. Každé písmeno totiž něco znamená a co konkrétně? T- total, tedy totální odevzdání se všemu, co děláte. A – awarness, což v překladu znamená uvědomění si sebe sama a světa kolem sebe. E – excellence, tedy excelentní přístup ke všemu, co člověk dělá. B – body, tedy tělo jako nástroj ke změně, O – znamená obedience, což je otevřenost vůči změnám a novotám.

Sami nezačínejte!

Do tohoto cvičení se nepouštějte tak říkajíc na vlastní pěst, mohli byste více pokazit. Nejprve navštivte hodiny tae-bo s instruktorem. Právě on by vám měl ukázat správnou techniku a případně najít chyby ve vašem provedení.

Jako u každého cvičení, i zde platí, že cvičení je potřeba dělat správně, jinak ztrácí svůj původní význam. Důležité je, aby vás po tréninku nebolely klouby ani úpony.

Jakmile budete znát správnou techniku, pak můžete začít cvičit doma. V podstatě vám stačí akorát dostatek prostoru a hudba. Není nutná ani pevná obuv, cvičit lze pohodlně také v ponožkách nebo naboso.

Hubnutí je zaručené

Tae-Bo je poměrně náročné a velice dynamické cvičení, při kterém se zapojují svaly celého těla. Někomu se může zdát, že jde pouze o prvky bojových cviků. Nicméně těchto prvků je mnohem více a snoubí se zde prakticky několik různých stylů.

Toto cvičení je naprosto úžasné, pokud si potřebujete zpevnit tělo a zejména tedy problematické partie, mezi které patří zadek, břicho, stehna, pas a boky. Zpočátku je třeba být velice opatrný, abyste si spíš neublížili. Některé cviky jsou poměrně náročné, trenér by vám měl vysvětlit správnou techniku.

Trénink Tae-Bo je velice efektivní, ale také fyzicky namáhavý. Některé cviky jsou velmi obtížné, pro začátečníky až na hranici proveditelnosti. Pro začátečníky jsou tedy vhodné speciální lekce Tae-Bo intro, které se skládají z jednodušších cviků a pomalejšího rytmu.

Každá lekce by měla být zahájena výkladem lektora. Ačkoliv se vám zpočátku bude zdát cvičení velice těžké, brzy vám to ani nepřijde. Někteří dokonce říkají, že Tae-Bo je doslova návykové. Jakmile jednou začnete, nebudete chtít přestat.

Hudba je důležitá

Nejdůležitější z celé techniky je hudba. Není potřeba zvláštních opatření, ale na hudbě opravdu záleží. Je potřebná dynamická hudba, která celé cvičení doplňuje a usměrňuje.

Vyzkoušejte tento druh cvičení. Pokud potřebujete zhubnout, pak vězte, že výsledky se určit dostaví. Začínejte však pomalu a opatrně, a jakmile si zlepšíte fyzickou kondici, můžete přistoupit k náročnějším sestavám. Tae-Bo rozhodně není nudné.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích