vyzkoušejte týden zdarma

Dietní postup FID – co si pod ním představit? Zpět na seznam článků

Pokud jste se s dietním postupem FID ještě nikdy nesetkali, nejste jediní. Tento postup je ve světě fitness revoluční novinkou, která byla sestavena na základě mnohaletých zkušeností jednoho úspěšného výživového odborníka.

Dieta FID je inspirována nejenom jeho vlastními zkušenostmi, ale také zkušenostmi klientů, kteří tento dietní režim dodržovali.

Fast instinctive diet

Tato dieta není obyčejnou dietou, která vám předepíše, co a v jakém množství máte přesně dodržovat. V podstatě si ji sestavíte sami podle toho, co vám vyhovuje a na co jste zvyklí. Koneckonců to se dá zjistit i z anglického názvu „FAST INSTINCTIVE DIET“, neboli rychlá instinktivní dieta.

Instinktivní proto, že ji budete dodržovat opravdu na základě vašeho vlastního instinktu tak, jak to pro vaše tělo bude nejlepší a nejúčinnější.

Zjistěte svoji energetickou bilanci

Na úplném začátku je důležité pochopit, jaký je váš průměrný energetický příjem a výdej, při kterém si udržujete svoji hmotnost.

Je jasné, že některý den máte větší výdej a jiný den zase příjem, ale ve výsledku, pokud vám váha nijak zásadně za delší dobu nekolísá, se nacházíte ve vyrovnané energetické hladině. Pokud tento stav najdete, jednoduše si evidujte svůj průměrný den. Je jím takový, kdy neběžíte závod či nejste obětí rautu na oslavě kamaráda.

Až najdete svoji stabilní energetickou bilanci, máte vyhráno. Právě od této hodnoty se můžete odrazit nejen při hubnutí, ale i při nabírání svalové hmoty.

Dalším úkolem při FID bude zjistit, jaký jste metabolický typ. To v praxi znamená, že každý je trochu jiný a každému vyhovuje odlišný trojpoměr živin. Někomu tak může dělat dobře zvýšený příjem sacharidů, jinému zvýšený příjem bílkovin a někdo je naopak typ smíšený.

Charakteristiky jednotlivých metabolických typů jistě naleznete na internetu, takže až si nějaký z těchto typů přiřadíte za svůj, jste opět o krok napřed.

Do svého vyváženého energetického příjmu si potom už jen vsadíte doporučený trojpoměr živin a postupem času budete vše upravovat dle vlastního pocitu.

Poznejte své tělo a dejte mu to nejlepší

Jelikož se jedná o instinktivní dietu, nemusíte se nijak přepínat. Pokud ucítíte, že to, co jste si nastavili jako ideální trojpoměr živin vám až tak nevyhovuje, jednoduše to postupem času upravíte.

FID je dietní metoda založená na opravdu instinktivním stravování, tedy takovém, jaké cítíte, že vám nejvíce vyhovuje. Každý bude mít při tomto stravování jídelníček odlišný, proto se vůbec nezkoušejte s nikým porovnávat.

Postupem času je důležité si instinktivně nastavit trojpoměr živin na jednotlivé dny, protože jak všichni víme, každý den je jiný. Musíte brát v ohledu také to, co je vašim cílem. Hubnout, anebo nabírat svaly? To je také velice zásadní informace při nastavování jídelního režimu.

Jelikož je tento dietní postup zcela nový, nenaleznete o něm ještě zdaleka tolik informací jako o jiných typech stravování. Nezbývá než si počkat, až tuto revoluční novinku představí o něco více.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích