vyzkoušejte týden zdarma

Full body trénink na workoutovém hřišti Zpět na seznam článků

Byla by škoda strávit teplé, slunečné dny v neklimatizovaných posilovnách, když můžete své tělo potrápit i venku, na čerstvém vzduchu.

Trénujte zábavnou formou, osvojte si nové cviky a budujte sílu za pomocí vlastní váhy, odporových gum a jiných fitness pomůcek, které se dají na workoutových hřištích snadno a efektivně využít.

Význam venkovních tréninků

Cvičení pod širým nebem nabývá docela jiné atmosféry. Na workoutových hřištích navíc doopravdy poznáte, jak silní a ohební jste, kde jsou vaše slabiny i jaké máte silné stránky.

Součástí venkovního tréninku mohou být přítahy, ručkování, obyčejné kliky a dřepy s neobyčejnou modifikací a jiné na pohled nenáročné cviky, které vaši fyzičku dokonale otestují.

Pravidla venkovních workoutů

Je jedno, zda cvičíte v posilovně nebo na workoutovém hřišti. Každý trénink má svá pravidla, platná v jakémkoli prostředí.

Vždy byste měli začít zahřátím, pokračovat dynamickým strečinkem, následně přejít k samotnému posilování a na závěr věnovat pár minut klidnému, avšak důkladnému protažení. A proč je sled těchto fází nutný dodržovat?

Kardio má v úvodu silového tréninku důležitý význam. Zahřeje při něm svaly a připraví kardiovaskulární systém na následnou zátěž. Věnovat byste se mu měli 5-10 minut v podobě aerobní aktivity (skok přes švihadlo, běh, skákání panáka, jízda na kole apod.).

Dynamickým strečinkem zaměřeným na kloubní mobilizaci zase připravíte svaly i klouby na zvýšenou zátěž a zaktivujete nervosvalová spojení.

Smyslem samotného tréninku silového typu by mělo být komplexní posílení všech svalových partií. Jedině takový trénink rozvíjí sílu a svaly celého těla.

Statickým strečinkem v závěru tréninku protáhnete namáhané partie i zkrácené svaly.

Příklad full body tréninku

Pokud vás ramena doposud nepálila, upažování za pomocí expanderu vás o tuto zkušenost nepřipraví. K posílení ramenou jsou vhodné také kliky z výchozí pozice střechy.

Shyby nadhmatem patří mezi jeden z nejtěžších cviků pro budování zádového svalstva. Nemáte-li sílu provést cvik jen a pouze s vlastní vahou, pomozte si expanderem.

Záda spolu s mezilopatkovými svaly, prsním svalstvem i pažemi posílíte přítahy na hrazdě. Pro větší náročnost provedení cviku volte nižší hrazdu.

V posilování paží, prsních svalů, ale i středu těla můžete pokračovat prováděním kliků na bradlech.

Venkovní prostor je ideální i k posílení břišních svalů. K jejich zpevnění vám poslouží obyčejná lavička, na kterou si stačí sednout, rukama se zapřít za zády a nohy s výdechem přitahovat směrem k hrudníku.

U nohou zůstaňte a spolu s hýžděmi je zpevněte klasickými dřepy. Ztížit si je můžete výskoky či výstupy na lavičku, odporovými gumami, nebo jejich prováděním na jedné noze.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích