Full body trénink na workoutovém hřišti Zpět na seznam článků

Byla by škoda strávit teplé, slunečné dny v neklimatizovaných posilovnách, když můžete své tělo potrápit i venku, na čerstvém vzduchu.

Trénujte zábavnou formou, osvojte si nové cviky a budujte sílu za pomocí vlastní váhy, odporových gum a jiných fitness pomůcek, které se dají na workoutových hřištích snadno a efektivně využít.

Význam venkovních tréninků

Cvičení pod širým nebem nabývá docela jiné atmosféry. Na workoutových hřištích navíc doopravdy poznáte, jak silní a ohební jste, kde jsou vaše slabiny i jaké máte silné stránky.

Součástí venkovního tréninku mohou být přítahy, ručkování, obyčejné kliky a dřepy s neobyčejnou modifikací a jiné na pohled nenáročné cviky, které vaši fyzičku dokonale otestují.

Pravidla venkovních workoutů

Je jedno, zda cvičíte v posilovně nebo na workoutovém hřišti. Každý trénink má svá pravidla, platná v jakémkoli prostředí.

Vždy byste měli začít zahřátím, pokračovat dynamickým strečinkem, následně přejít k samotnému posilování a na závěr věnovat pár minut klidnému, avšak důkladnému protažení. A proč je sled těchto fází nutný dodržovat?

Kardio má v úvodu silového tréninku důležitý význam. Zahřeje při něm svaly a připraví kardiovaskulární systém na následnou zátěž. Věnovat byste se mu měli 5-10 minut v podobě aerobní aktivity (skok přes švihadlo, běh, skákání panáka, jízda na kole apod.).

Dynamickým strečinkem zaměřeným na kloubní mobilizaci zase připravíte svaly i klouby na zvýšenou zátěž a zaktivujete nervosvalová spojení.

Smyslem samotného tréninku silového typu by mělo být komplexní posílení všech svalových partií. Jedině takový trénink rozvíjí sílu a svaly celého těla.

Statickým strečinkem v závěru tréninku protáhnete namáhané partie i zkrácené svaly.

Příklad full body tréninku

Pokud vás ramena doposud nepálila, upažování za pomocí expanderu vás o tuto zkušenost nepřipraví. K posílení ramenou jsou vhodné také kliky z výchozí pozice střechy.

Shyby nadhmatem patří mezi jeden z nejtěžších cviků pro budování zádového svalstva. Nemáte-li sílu provést cvik jen a pouze s vlastní vahou, pomozte si expanderem.

Záda spolu s mezilopatkovými svaly, prsním svalstvem i pažemi posílíte přítahy na hrazdě. Pro větší náročnost provedení cviku volte nižší hrazdu.

V posilování paží, prsních svalů, ale i středu těla můžete pokračovat prováděním kliků na bradlech.

Venkovní prostor je ideální i k posílení břišních svalů. K jejich zpevnění vám poslouží obyčejná lavička, na kterou si stačí sednout, rukama se zapřít za zády a nohy s výdechem přitahovat směrem k hrudníku.

U nohou zůstaňte a spolu s hýžděmi je zpevněte klasickými dřepy. Ztížit si je můžete výskoky či výstupy na lavičku, odporovými gumami, nebo jejich prováděním na jedné noze.

Co si přečíst dál?

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Contours v médiích