vyzkoušejte týden zdarma

Na co si dát pozor při výběru posilovny? Zpět na seznam článků

Jste připraveni dostat se do formy? Pak jste udělali správné rozhodnutí! Pokud vám však nestačí nebo z jakéhokoli důvodu nevyhovuje cvičení v pohodlí domova, je důležité najít vhodné fitness centrum.

V takovém fitness centru by vám měli vyjít vstříc, co se vašich individuálních potřeb týče, dále by vám měli pomoci s motivací a realizací vašich cílů. Nejdůležitější je výběr samotného trenéra, který by vám měl být tím nejlepším rádcem a parťákem.

Přečtěte si tedy, na co se při výběru posilovny zaměřit.

Blízkost k vašemu domovu či pracovišti

Pokud si zvolíte fitness centrum na opačné straně města, nebude vám dělat problém pravidelná docházka. Vezměte v úvahu možné dopravní zácpy, přesčasy apod. Pro spoustu lidí je těžké najít si čas na 30-60 minut samotného tréninku, a co teprve, když k tomu musí připočíst ještě půl hodiny cesty.

V hektických dnech budete za posilovnu v blízkosti vašeho bydliště nebo pracoviště vděční. Koneckonců, pravidelné cvičení má pomáhat v boji se stresem, ne jej zvyšovat!

Cenová politika

Zjistěte si veškeré náklady, které vás to bude stát. Stejně jako u jiných služeb i zde platí, že by neměly být podezřele levné, ani ve srovnání s ostatními zbytečně předražené. Velkou výstrahou je, když vám rovnou budou nabízet dlouhodobé členství a požadovat za to vysokou sumu předem. Naopak, nejprve by se měli zajímat o vaše představy, o jaký druh tréninku či lekcí máte zájem, jak často můžete docházet apod.

Pozor si dejte také na skryté členské poplatky a ujistěte se, že přesně víte, za co konkrétně budete platit. Mnoho center nabízí úvodní ukázkovou hodinu zdarma.

Reference a osobní prohlídka

Kromě pročtení si webových stránek, popř. prospektů dané posilovny, se zajímejte i o nezávislé hodnocení současných a bývalých klientů. Při první osobní návštěvě centra si vše dobře prohlédněte.

Jsou stroje a nářadí nové, čisté a dobře udržované? Je jejich výběr omezený, či nikoli? Jestliže zrovna nějaký stroj nefunguje, jak dlouho obvykle trvá jeho oprava? Jak vypadají šatny? Zaneřáděná místnost s mokrými ručníky poházenými kolem a špinavými sprchami evidentně nebude znakem kvalitního zázemí.

Otevírací hodiny

Ve velkých městech je dnes obvyklé, že jsou posilovny otevřené od brzkého rána až do pozdních večerních hodin. Jiné jsou např. o víkendech zavřené.

Předem si zjistěte, zda se váš časový rozvrh shodne s otevírací dobou daného fitness centra. Dále je třeba brát v úvahu, že rovněž ve fitness centrech bývají „špičky“, kdy je zde plno. I v takovém případě by vám měli vyjít vstříc.

Zaměstnanci a ostatní členové

Zaměstnanci jsou ochotní, vstřícní a vystupují profesionálně, provedou vás prostory, ukážou vám, jak fungují stroje a zodpoví na všechny vaše dotazy. Máte-li zájem o osobního trenéra, popř. chcete navštěvovat lekce vedené instruktorem, zajímejte se o jejich kvalifikaci, certifikáty, zkušenosti a reference.

Někteří lidé dávají při výběru fitness centra i na to, jak se cítí mezi ostatními cvičenci. Měli byste se cítit uvolněně, nikoli nervózní nebo v rozpacích. Každý klient by měl mít dostatek času na činnost, kterou chce zrovna provádět, přeplněnost a hektičnost asi nebude to pravé.

Většina posiloven je smíšených, ale najdete také jen pro ženy, popř. takové, které nabízejí hodiny pro konkrétní skupiny klientů, např. seniory a těhotné.

Řiďte se sami sebou

Nejde pouze o intuici (někdy vám prostě konkrétní fitness centrum nesedne, ačkoli ostatní ho vychvalují), ale i o to, že domluvit se na společných návštěvách s přáteli nebo kolegy je sice fajn a motivující, ovšem může se stát, že ten druhý bude mít po nějaké době jiný časový rozvrh než vy a společné lekce přijdou vniveč.

Dále byste měli mít na paměti, že když už chcete za každou cenu chodit ve dvou, tak byste oba měli mít podobnou fyzickou kondici, plány a cíle.

V první řadě jde o vaše zdraví a spokojenost. Vždy se ujistěte, že vaše potřeby a pohodlí jsou na prvním místě.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích