Na co si dát pozor při výběru posilovny? Zpět na seznam článků

Jste připraveni dostat se do formy? Pak jste udělali správné rozhodnutí! Pokud vám však nestačí nebo z jakéhokoli důvodu nevyhovuje cvičení v pohodlí domova, je důležité najít vhodné fitness centrum.

V takovém fitness centru by vám měli vyjít vstříc, co se vašich individuálních potřeb týče, dále by vám měli pomoci s motivací a realizací vašich cílů. Nejdůležitější je výběr samotného trenéra, který by vám měl být tím nejlepším rádcem a parťákem.

Přečtěte si tedy, na co se při výběru posilovny zaměřit.

Blízkost k vašemu domovu či pracovišti

Pokud si zvolíte fitness centrum na opačné straně města, nebude vám dělat problém pravidelná docházka. Vezměte v úvahu možné dopravní zácpy, přesčasy apod. Pro spoustu lidí je těžké najít si čas na 30-60 minut samotného tréninku, a co teprve, když k tomu musí připočíst ještě půl hodiny cesty.

V hektických dnech budete za posilovnu v blízkosti vašeho bydliště nebo pracoviště vděční. Koneckonců, pravidelné cvičení má pomáhat v boji se stresem, ne jej zvyšovat!

Cenová politika

Zjistěte si veškeré náklady, které vás to bude stát. Stejně jako u jiných služeb i zde platí, že by neměly být podezřele levné, ani ve srovnání s ostatními zbytečně předražené. Velkou výstrahou je, když vám rovnou budou nabízet dlouhodobé členství a požadovat za to vysokou sumu předem. Naopak, nejprve by se měli zajímat o vaše představy, o jaký druh tréninku či lekcí máte zájem, jak často můžete docházet apod.

Pozor si dejte také na skryté členské poplatky a ujistěte se, že přesně víte, za co konkrétně budete platit. Mnoho center nabízí úvodní ukázkovou hodinu zdarma.

Reference a osobní prohlídka

Kromě pročtení si webových stránek, popř. prospektů dané posilovny, se zajímejte i o nezávislé hodnocení současných a bývalých klientů. Při první osobní návštěvě centra si vše dobře prohlédněte.

Jsou stroje a nářadí nové, čisté a dobře udržované? Je jejich výběr omezený, či nikoli? Jestliže zrovna nějaký stroj nefunguje, jak dlouho obvykle trvá jeho oprava? Jak vypadají šatny? Zaneřáděná místnost s mokrými ručníky poházenými kolem a špinavými sprchami evidentně nebude znakem kvalitního zázemí.

Otevírací hodiny

Ve velkých městech je dnes obvyklé, že jsou posilovny otevřené od brzkého rána až do pozdních večerních hodin. Jiné jsou např. o víkendech zavřené.

Předem si zjistěte, zda se váš časový rozvrh shodne s otevírací dobou daného fitness centra. Dále je třeba brát v úvahu, že rovněž ve fitness centrech bývají „špičky“, kdy je zde plno. I v takovém případě by vám měli vyjít vstříc.

Zaměstnanci a ostatní členové

Zaměstnanci jsou ochotní, vstřícní a vystupují profesionálně, provedou vás prostory, ukážou vám, jak fungují stroje a zodpoví na všechny vaše dotazy. Máte-li zájem o osobního trenéra, popř. chcete navštěvovat lekce vedené instruktorem, zajímejte se o jejich kvalifikaci, certifikáty, zkušenosti a reference.

Někteří lidé dávají při výběru fitness centra i na to, jak se cítí mezi ostatními cvičenci. Měli byste se cítit uvolněně, nikoli nervózní nebo v rozpacích. Každý klient by měl mít dostatek času na činnost, kterou chce zrovna provádět, přeplněnost a hektičnost asi nebude to pravé.

Většina posiloven je smíšených, ale najdete také jen pro ženy, popř. takové, které nabízejí hodiny pro konkrétní skupiny klientů, např. seniory a těhotné.

Řiďte se sami sebou

Nejde pouze o intuici (někdy vám prostě konkrétní fitness centrum nesedne, ačkoli ostatní ho vychvalují), ale i o to, že domluvit se na společných návštěvách s přáteli nebo kolegy je sice fajn a motivující, ovšem může se stát, že ten druhý bude mít po nějaké době jiný časový rozvrh než vy a společné lekce přijdou vniveč.

Dále byste měli mít na paměti, že když už chcete za každou cenu chodit ve dvou, tak byste oba měli mít podobnou fyzickou kondici, plány a cíle.

V první řadě jde o vaše zdraví a spokojenost. Vždy se ujistěte, že vaše potřeby a pohodlí jsou na prvním místě.

Co si přečíst dál?

Zábaly, masáže a hubnutí

Zábaly a masáže jsou už dlouho oblíbené jako součást wellness a lázeňských terapií. Využívají se ale i za účelem podpory […]

Zásady dlouhodobě udržitelného režimu

Hubnutí není věda, zato schopnost dlouhodobě se udržet na nové váze a zamezit jojo efektu vyžaduje určité znalosti. Jak tedy shodit nadbytečná kila a […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Contours v médiích