vyzkoušejte týden zdarma

Posilovna pro ženy

Dámské posilovny jsou po celém světě čím dál oblíbenější – můžete si v klidu zacvičit, poznat nové kamarádky se společným cílem a děti zatím svěřit profesionálním chůvám. Přesně to a mnohem víc vám nabízí síť posiloven pro ženy Contours.

Cílem cvičení pro ženy by neměla být jen síla

Ženské a mužské tělo se v mnohém liší, proto bychom se neměli měřit ani v cílech: muži mají už od přírody zhruba o 60 % větší sílu a snáze nabírají svalovou hmotu. Ženy, chtějí-li vyrýsovat tělo, musí nejprve rozproudit metabolismus a zbavit se podkožních tuků. Proto potřebujeme střídat cvičení na posilovacích strojích s aerobní zátěží – ideálně ve formě kruhového tréninku, kdy se v krátkých intervalech střídají různé cviky pro rovnoměrné zapojení celého těla.

Zacvičit si můžete v těchto městech: Brno, České Budějovice, Opava, Ostrava – Poruba, Praha 1 – Florenc, Zlín

Výhody ženských posiloven

Posilování na míru ženám

Dámské posilovny, jak už označení napovídá, se vyznačují tím, že nabízejí fitness programy přizpůsobené výhradně ženám. Cvičební programy se zaměřují na různé fitness cíle a preference žen a zohledňují jedinečné fyziologické vlastnosti ženského těla. Všechny cviky, od silového tréninku až po kardiovaskulární cvičení, jsou pečlivě sestaveny tak, aby poskytovaly individuální a efektivní fitness prožitek.

Specializované vybavení a pomůcky

Kromě programů na míru mají dámské posilovny specializované vybavení a zařízení navržené s ohledem na ženskou anatomii. Ergonomicky navržené stroje a pomůcky vyhovují specifickým potřebám žen a zvyšují pohodlí a bezpečnost při cvičení.

Odborné vedení a individuální koučování

Jedním z charakteristických znaků dámských posiloven je důraz na odborné vedení a individuální koučink. Trenérky, které se dobře orientují v problematice ženského zdraví, poskytují individualizovanou podporu. Individuální přístup nejen zvyšuje efektivitu tréninků, ale také podporuje atmosféru kamarádství a vytváří povzbuzující prostředí.

Budování komunity a přátelství

Dámské posilovny vynikají tím, že mezi svými členkami podporují pocit společenství a přátelství. Společné posilování vytváří silné pouto a mění posilovnu v podpůrnou síť, která přesahuje rámec samotného cvičení. Aspekt komunity významně přispívá k motivaci, díky čemuž se cesta k fitness cílům stává společným a povznášejícím zážitkem.

Zvyšování sebedůvěry

Posilovny pro ženy hrají zásadní roli při budování sebevědomí. Podporující prostředí v kombinaci s dosaženými fitness úspěchy přispívá k pozitivnímu sebevnímání a zvyšování sebevědomí. Ženy můžou očekávat nejen fyzickou proměnu, ale také zvýšená duševní a emocionální síly.

Soukromí a pohodlí

Uvědomujeme si důležitost soukromí při posilování, a proto nabízíme prostor, kde mohou ženy cvičit, aniž by se cítily nepohodlně ve smíšeném kolektivu. To ocení zejména ženy, které s fitness začínají nebo dávají přednost většímu soukromí. Mohou se tak maximálně soustředit na posilování a zároveň se při něm cítit dobře.

Zacvičit si můžete v těchto městech:

Vyzkoušejte dámské posilovny Contours kdekoli po ČR

Veškeré benefity dobrých posiloven pro ženy nabízí mezinárodní síť fitness center Contours. Pobočky už má po celé republice – najděte si své fitness v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a dalších městech. Contours vás zve i na lekce zumby, pilates nebo břišních tanců. Postaráme se také o hlídání vašich dětí, abyste si mohla v klidu zacvičit.

Vyzkoušejte nezávazně dámské posilovny Contours na 7 dní zdarma. Sama se pak rozhodnete, jestli s námi budete pokračovat dál. Těšíme se na vás!

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích