vyzkoušejte týden zdarma

Posilovna pro ženy

Dámské posilovny jsou po celém světě čím dál oblíbenější – můžete si v klidu zacvičit, poznat nové kamarádky se společným cílem a děti zatím svěřit profesionálním chůvám. Přesně to a mnohem víc vám nabízí síť posiloven pro ženy Contours.

Cílem cvičení pro ženy by neměla být jen síla

Ženské a mužské tělo se v mnohém liší, proto bychom se neměli měřit ani v cílech: muži mají už od přírody zhruba o 60 % větší sílu a snáze nabírají svalovou hmotu. Ženy, chtějí-li vyrýsovat tělo, musí nejprve rozproudit metabolismus a zbavit se podkožních tuků. Proto potřebujeme střídat cvičení na posilovacích strojích s aerobní zátěží – ideálně ve formě kruhového tréninku, kdy se v krátkých intervalech střídají různé cviky pro rovnoměrné zapojení celého těla.

Jak poznat dobrou posilovnu pro ženy?

1.   Má posilovací stroje navržené speciálně pro potřeby žen

Běžné posilovny se svou výbavou zaměřují především na muže, a proto je lepší najít si specializované dámské fitness. Rozdíly mezi mužskou a ženskou stavbou těla jsou natolik výrazné, že není vhodné cvičit se stejnými pomůckami. Ženy potřebují trénovat s menší zátěží, ale o to intenzivněji.

2.   Necvičí se na hydraulických strojích, ale se stálou zátěží

Pořádných výsledků dosáhnete jen při dvoufázovém cvičení. Tedy na strojích, které kladou odpor při pohybu nahoru i dolů. Těmi disponuje už jen zlomek posiloven pro ženy. Jednou z výhod je, že díky nim můžete plynule zvyšovat zátěž podle svých aktuálních možností a sledovat tak stálé zlepšování.

3.   Na žádném stanovišti nečekáte

Jeden z největších problémů klasických posiloven je nutnost čekat na uvolnění stroje, na kterém potřebujete právě cvičit. Máte pak 2 možnosti: počkat a nechat tak svaly vychladnout nebo změnit tréninkový plán. Oboje je zbytečné, pokud vsadíte na kruhový trénink. Při něm každý cvičí na konkrétním stanovišti potřebnou dobu a nikdo nečeká.

4.   Cvičíte pod neustálým dohledem certifikované trenérky

Zejména v začátcích je důležité, aby vám někdo poradil, jak cvičit správně a jak si nastavit optimální tréninkový rozvrh. V Contours jsou vám profesionální trenérky k dispozici po celou dobu vašeho cvičení. Vyhnete se tak nejčastějším problémům v začátcích: přetrénování i špatnému provádění cviků.

Zacvičit si můžete v těchto městech: Brno, České Budějovice, Frýdek-Místek, Opava, Ostrava, Pardubice, Praha 1, Praha 5, Třinec, Zlín

Vyzkoušejte dámské posilovny Contours kdekoli po ČR

Veškeré benefity dobrých posiloven pro ženy nabízí mezinárodní síť fitness center Contours. Pobočky už má po celé republice – najděte si své fitness v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a dalších městech. Contours vás zve i na lekce zumby, pilates nebo břišních tanců. Postaráme se také o hlídání vašich dětí, abyste si mohla v klidu zacvičit.

Vyzkoušejte posilovny pro ženy Contours na 7 dní zdarma. Sama se pak rozhodnete, jestli s námi budete pokračovat dál. Těšíme se na vás!

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích