vyzkoušejte týden zdarma

Proč vyzkoušet Nordic Walking? Zpět na seznam článků

Už jste někdy slyšeli o tomto sportu? Pokud jste zastánci přirozeného pohybu a hledáte cvičení, které vám pomůže zhubnout a cítit se fit bez ohledu na váš věk, právě severská chůze, jak Nordic Walking doslovně přeložíme, může být tou pravou pohybovou aktivitou.

Pro koho je Nordic Walking vhodný?

Jedná se o dynamickou chůzi, kterou doplníte holemi, vhodným oblečením i obuví. Je to pohyb velice nenáročný a přitom vysoce účinný.

Výhodou je, že ho může provozovat naprosto každý, nezávisle na věku, či v jaké výkonnostní skupině se dotyčný právě nachází. Nordic Walking si můžete jednoduše přizpůsobit svým schopnostem, zdatnosti i jiným faktorům.

Dalším nesporným plusem tohoto pohybu je také to, že ho můžete provozovat prakticky kdekoli, stačí si s sebou přibalit speciální hole, které tato vysoce účinná chůze vyžaduje.

Chcete zhubnout nebo jen udělat něco pro své tělo? Zkuste Nordic Walking

Hledáte-li ideální pohyb k tomu, abyste shodili nadbytečná kila, vyzkoušejte Nordic Walking.

Díky této dynamické chůzi se snadno dostanete do tepové frekvence vhodné pro hubnutí a můžete si tak jednoduše pomoci k vysněné postavě.

Nordic Walking je navíc velice zábavný typ tréninku, je nenáročný a zvládne ho naprosto každý. Můžete ho provozovat na nádherných místech a kochat se při tom přírodou. Navíc děláte něco potřebného pro vaše tělo. Není to skvělé?

Ve zdravém těle a zdravý duch

Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem, jaký si můžete vybrat, a proto se dá považovat i za nejzdravější typ cvičení. Je to skvělý způsob jak nahradit sportovní aktivitu pro někoho, kdo není zrovna fyzicky zdatný. Chůze je ale vhodná také pro ty, kteří nepřišli doposud žádnému sportu na chuť.

Díky pravidelné, o něco intenzivnější chůzi nejenom, že spalujete kalorie, ale také posilujete svůj kardiovaskulární systém a preventivně bojujete i proti mnoha civilizačním chorobám.

Při chůzi si také dokážete nejlépe protřídit své myšlenky a udržujete se tak v dobré psychické kondici.

Rozhýbejte celé tělo

Při Nordic Walkingu zapojujete kromě svých nohou také paže a zádové svalstvo, čímž posilujete až devadesát procent celého těla.

Správnou technikou při Nordic Walkingu také uvolňujete napětí v oblasti zádových a ramenních svalů a zvyšujete celkovou pohyblivost páteře i držení těla. A to je skvělý způsob, jak se udržet dlouhodobě v kondici.

Nyní, pokud jste se rozhodli tento sport vyzkoušet, je na čase výběr těch ideálních holí. Je důležité nezaměnit hole pro Nordic Walking s obyčejnými trekkingovými holemi, které nejsou uzpůsobené ke správnému provádění tohoto konkrétního pohybu.

Nezapomínejte, že Nordic Walking není jen obyčejná turistika, ale je důležité zaměřit se zde na správnou a rovnoměrnou koordinaci vašich pohybů podobně, jako byste prováděli běh na lyžích.

Pokud potřebujete zhubnout, zlepšit koordinaci vašich pohybů či posílit všechny svalové partie, Nordic Walking bude pro vás tou nejlepší volbou.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích