vyzkoušejte týden zdarma

Sexy křivky s vyšší váhou, je to vůbec možné? Zpět na seznam článků

Lámete si hlavu s číslem na váze, které nechce za žádnou cenu klesnout? A to i v případě, že se již nějakou dobu snažíte zhubnout? Nezoufejte!

Číslo na váze je pořád jenom číslo a o vaší postavě ve skutečnosti až tolik nevypovídá. Samozřejmě je řeč o několika „pár kilech navíc“. Pokud se ocitáte ve stavu obezity, je třeba se na sebe dívat jako na nemocného a navštívit lékaře.

Zaměřte pozornost tím správným směrem

Mnohem důležitější než vaše váha, je vaše skutečná konstituce těla. Je potřeba zaměřit se na poměr svalové a tukové hmoty, díky kterému se vám může i při stejné nebo dokonce vyšší váze celkově změnit vizáž vaší postavy.

Je to dáno tím, že svaly mají mnohem vyšší hmotnost než tuková hmota. Může se tak snadno stát, že člověk, který začne pravidelně sportovat, přibude i na váze.

Ve většině případů se jedná o žádoucí jev, jelikož to, co na vašem těle přibývá, není tuk, ale právě ona svalová hmota. Ve výsledku vaše postava vypadá mnohem štíhleji a vyrýsovaněji, a to i přesto, že ručička na váze neklesla tak moc, jak byste si představovali, nebo dokonce stoupla.

Být vychrtlá na kost už dávno není in

Kult vyhublých modelek na titulních stránkách časopisů naštěstí pomalu mizí do pozadí a opět se dává přednost zdravě vypadajícím, spokojeným a nijak neretušovaným kráskám.

Navzdory tomu stále mnoho žen touží po dokonalosti a extrémní hubenosti, které v reálném životě bez poškození zdraví nelze dosáhnout. Existují však ženy, které jsou velmi hubené až vyzáblé, nebo štíhlé od přírody vděčné jejich genetické výbavě.

Pro nás ostatní, kterým „štíhlost za všech okolností“ nebyla od přírody dána, nezbývá nic jiného než  na své postavě pilně pracovat. Prvním krokem vedoucím ke změně by měl být správně vyvážený, zdravý jídelníček a každodenní pohybová aktivita.

Hlavní je naučit se cítit se ve svém těle dobře a neupínat se na číslo na váze. To stejně může s různými životními obdobími ve vašem životě kolísat. Zaměřte se proto na to, zda vám padnou vaše oblíbené džíny a na celkové obvody vašich křivek než na váhu.

Pokud budete mít více svalů a méně tuku, pravděpodobně budete těžší než někdo se stejnou výškou, kdo bude mít více tuku a méně svalů. Na pohled však mohou být obě postavy zcela rozdílné, ve prospěch té, které ukazuje ručička na váze vyšší číslo.

Pamatujte!

Nesrovnávejte se s ostatními a naučte se ze sebe dostat to nejlepší. Každý je jiný, každému vyhovuje něco jiného a každý má jiné předpoklady k tomu, jaká bude konstituce jeho těla. Jediné, na čem můžete vy sami zapracovat, je posilovat svoje zdraví zdravým životním stylem a pozitivní myslí.

Neupínejte se na čísla, ale přemýšlejte nad svým tělem jako celkem složeným z různých částí. Pokud by vás složení vašeho těla zajímalo blíže, můžete se nechat změřit na speciální bioimpedanční váze, která vám dokáže ukázat právě i poměr svalů a tuků ve vašem těle.

Výsledný ukazatel pro vás bude mnohem stěžejnější než fakt, zda-li jste právě o pár kilo lehčí či těžší.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích