vyzkoušejte týden zdarma

Štíhlost už dávno není in, momentálně frčí svaly Zpět na seznam článků

Má se za to, že muži prahnou po štíhlých ženách a ženy zase po svalnatých mužích. Jenže, první část tohoto výroku v dnešní době tak úplně neplatí. Kdysi ideální míry dnes nejsou zas tak ideální a vychrtlá modelka již dávno není pomyslným sexsymbolem!

V dnešní době jsou v kurzu svalnatá těla, a to také u žen. Nemusíte být hned kulturistka, abyste dosáhla ideálu krásy. Postačí vám komplexně zpevněná postava s oblými partiemi, kterým, řekněme si upřímně, žádný chlap neodolá.

Proč by měly ženy posilovat?

Usilovat o svalový růst byste ale neměla jen z důvodu estetické stránky věci. Jde o mnohem víc. Jedině pevné tělo, ve kterém hraje klíčovou úlohu svalstvo, může být zároveň i zdravé a vitální. Proto by člověk měl s posilováním začít již v dětství, samozřejmě v rozumné míře s ohledem na věk. Na druhou stranu není nikdy pozdě začít!

Naše čestné místo v posilovně

Pokud jste nabyla dojmu, že žena do posilovny nepatří, mýlíte se. Je mezi námi čím dál tím větší počet fitnessek, které svým partiím dennodenně nakládají a svůj život na fitness doslova staví. Navíc to některým z nich na kráse a něžnosti neubírá, ba právě naopak.

Samotný trénink ale nemusí být nutně jen o zvedání těžkých vah. Naštěstí dnes fitness centra nabízí i širokou škálu skupinových lekcí, a spolu s nimi nepřeberné množství možností, jak své tělo zeštíhlit a dokonale zpevnit.

Co muž na ženském těle doopravdy miluje?

I když jde o názor velmi individuální, mnoho mužů se shoduje v tom, že ploché bříško, pevná stehna a kulatý zadek jsou u žen zatraceně sexy.

Fantastické je, že bez ohledu na genetickou výbavu lze těchto výsledků docílit. Stačí mít správně zvolený trénink a odhodlání na sobě dlouhodobě a intenzivně pracovat. Trpělivost je hlavním předpokladem pro dosažení stanovených cílů.

Že sexy křivek bez zdravé a vyvážené stravy nikdy nedosáhnete, také není žádným tajemstvím. Věřte ale, že není lepší pocit, než být sama se sebou spokojená, mít se ráda a cítit se ve svém těle dobře. Budování svalové hmoty vám k tomu může jenom dopomoct.

Fitness jako terapie

Se silovým tréninkem se zpravidla zvyšuje i sebevědomí a rovněž stoupá motivace vytrvat a neustále se ve svých výsledcích zlepšovat. Pravidelné cvičení vám tak pomůže i po psychické stránce. My ženy umíme být někdy pořádně dravé, a fitness v nás tu dravost dokáže opět vzbudit.

Nejdřív dřina, poté odpočinek

Usilovně na sobě makat je jedna věc, nechat tělo zregenerovat věc druhá. Proto tréninky vždy střídejte s odpočinkem. Pokud svalům nedáte potřebný čas k regeneraci, riskujete jejich přetrénování, svalovou horečku, v horším případě zranění. Zejména co se týče posilování platí, že všeho moc škodí.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích