vyzkoušejte týden zdarma

Triky namísto diet, díky kterým zhubnete Zpět na seznam článků

Zajímáte-li se o zdravý životní styl již nějakou dobu, jistě víte, že s jednostrannými dietami nemá nic společného.

Zřejmě už jste přišli také na to, že držet diety je holý nesmysl, protože žádná z nich nevede k trvalým výsledkům a málokdy ji nedoprovází jojo efekt.

Pokud je tedy vaším cílem zhubnout jednou provždy, poradíme vám, jak na to v pouhých pár krocích!

Zapomeňte na počítání kalorií

Při dennodenním počítání kalorií se z vás brzy stane otrok matematiky. Zeptejte se sami sebe upřímně, zda se chcete dobrovolně trápit čísly, když to jde i bez nich.

Namísto kalorií raději věnujte svou pozornost zdravým, lehce stravitelných a nutričně vyváženým jídlům.

Odnaučte se pít slazené nápoje

Pitný režim je pro úspěšné zredukování kil zcela zásadní. Určitě do něj ale nepatří slazené limonády, uměle ochucené vody a přislazené ledové čaje.

Po těchto nápojích jste nejen více žízniví, ale zároveň do sebe dostáváte nadmíru jednoduchých cukrů, jejichž konzumace k nižší váze rozhodně nevede.

Dejte přednost čisté vodě, kterou můžete čas od času ochutit čerstvým ovocem, mátou, meduňkou či jinými bylinkami.

Kráčejte po zlaté střední cestě

Jakkoli extrémní přístup je nejen v rámci redukčního režimu spíše na škodu. Nepodléhejte proto dietním trendům, neochuzujte se vědomě o důležité živiny v jídelníčku, a ani se nevzdávejte méně zdravých jídel, které máte tolik rádi.

Dopřejte si jednou za čas menší prohřešek v podobě kalorické bomby, vždy se ale ovládejte a zůstaňte u jednoho kousku vámi oblíbeného dortu, jednoho dílu pizzy či jedné hrsti bramborových lupínků.

Budete-li mít konzumované množství těchto nezdravých a vysoce kalorických jídel pod kontrolou, můžete obavy z přibírání hodit za hlavu!

Netlačte na pilu

Trpělivost je vlastnost, jíž je třeba se učit celý život. Na cestě za vysněnou postavou je obzvlášť důležitá.

Pokud od vašeho snažení očekáváte dlouhodobé výsledky, naučte se nespěchat, vyčkat a úspěch se dostaví. V opačném případě si koledujete o jojo efekt, o který určitě nestojíte.

Zaměřte pozornost sami na sebe

Přijde vám porovnávání se s ostatními smysluplné? Nemáte k tomu jediný racionální důvod. Touha vypadat jako ta modelka z časopisu vás akorát tak přiměje pochybovat o sobě a propadat depresivním stavům.

Přijměte sebe takové, jací jste, mějte se rádi a važte si všech drobností na sobě samých. Jste krásní, jedineční, tak na to nezapomínejte!

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích