vyzkoušejte týden zdarma

Hubnutí podle horoskopu Zpět na seznam článků

Nevíte, jaký druh pohybu je pro vás ten pravý? Přemýšlíte nad tím, co jíst, abyste konečně zhubli? Vsaďte na horoskop, který vám poradí, jak shodit nějaké to kilo navíc a cítit se ve svém těle jednou provždy spokojeně.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Klidná povaha a trpělivost býka je záviděníhodná. Pevný řád, důkladné plánování každodenních porcí jídel a pravidelné tréninky nejsou pro něj ničím nezvladatelným, ba naopak.

Co se pohybové aktivity týče, je pro býky vhodný bootcamp. Trénink tohoto typu jim pomůže získat jejich vysněnou kondičku. Naučí je správné technice kliků, sklapovaček, prkna a dalších cviků, a to převážně venku na čerstvém vzduchu.

V případě jídla by měli býci upřednostňovat červené potraviny, čerstvé ovoce, ovocné a zeleninové šťávy. Pozor by si měli dát na sůl a kořenící směsi. Jídlo by měli dochucovat pouze čerstvými bylinkami.

Blíženci (22. 5. – 20. 6.)

Hloubání a časté pochyby jsou pro blížence typické. Jejich mysl je neklidná a často mívají problém se soustředěností. Pro zklidnění mysli, vědomé dýchání a celkové uvolnění napětí je ideální jóga nebo pilates.

Na talíři blíženců by neměly chybět mléčné výrobky, listová zelenina a ryby. Nedostatek jódu by jim ubral ještě více energie.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

O racích je známo, že jsou nadmíru citliví a emočně založení. Rádi se inspirují druhými, proto jim vyhovují skupinová cvičení v poklidném tempu.

Kalanetika, gymnastika, jóga nebo pilates je pro raky jako stvořená.

V kuchyni jsou raci velmi produktivní. Vaření i pečení si užívají, což se jim čas od času vymstí. Stravu by měli mít založenou na dostatečném příjmu proteinů a zapomínat by neměli ani na pitný režim.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi jsou jak z řetězu utržení. Nebojí se vyjádřit své emoce, být kreativní a zábavní. Vždy následují své srdce.

Pro jedince narozené ve znamení lva jsou ideální tance všeho druhu. Patří mezi ně například zumba, aerobik nebo houpání se v latinsko-americkém rytmu.

Jídlo je pro lvi opravdovou vášní. Rádi o něm mluví, a ještě raději ho konzumují. V jídelníčku lva by neměly chybět ryby, nízkotučné mléčné výrobky, listová zelenina a doplňky stravy s obsahem betakarotenu.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pečlivost, trpělivost a pracovitost panny charakterizují. Klid a pevný řád je v jejich životě důležitý, jen touha po dokonalosti jim jejich život mnohdy ztíží.

Pro panny jsou vhodné takové pohybové aktivity, které vyžadují sebedisciplínu a perfektní techniku. Vhodný je například balet nebo total barre, které na ně kladou obzvlášť velký důraz.

Lidé narození ve znamení panny často tíhnou k jednostrannému stravování s důrazem na odtučněné potraviny. Jejich jídelníček je tak třeba obohatit o sušené ovoce, ořechy, semínka, ryby, brambor a dostatečné množství vitamínu C.

Váhy (23.9. – 22. 10.)

Je-li člověk společenský, přátelský tvor, pak je téměř jisté, že je narozen ve znamení vah. Chaos a hádky jsou mu téměř cizí, zato týmová práce mu nedělá sebemenší problém.

Pro váhy je ideální kruhový trénink zaměřený na procvičení všech svalových partií.

Problém mají váhy s chutěmi na sladké. To by měly nahradit ovocem, ořechy a vlákninou. V jídelníčcích vah by neměly chybět mléčné výrobky.

Štír (23. 10. – 21. 11.)

Vášnivá povaha a zalíbení v sexu, jídle i cvičení jsou štírům podobné. Skvěle se tak pro ně hodí vytrvalostní běh nebo plavání.

V kuchyni jsou velcí experimentátoři. Mezi jejich oblíbená jídla patří hovězí maso a těstoviny. Porcí se nebojí, což u nich často vede k přejídání a tloustnutí. Svůj jídelníček by tak měli odlehčit, popíjet bylinné čaje, jíst více zelí, paprik a listové zeleniny.

Střelec (22.11. – 21. 12.)

Střelci, ačkoli to možná ani nevědí, jsou zpravidla atleti. Proto atletika, pětiboj, zdolávání horských vrcholů nebo horolezectví jsou pro ně těmi pravými sportovními aktivitami.

Díky své časové zaneprázdněnosti podléhají rychlému občerstvení. Tohoto nešvaru by se měli zbavit a ve svém jídelníčku nastavit řád. Střelcům prospívají polévky, menší přílohy, telecí maso a citrusy. Konzumace mléčných výrobků je vzhledem k jejich sportovním výkonům velmi podstatná.

Kozoroh (22. 12. – 19. 1.)

Ambiciózní povaha, disciplinované chování a strategické uvažování jsou kozorohům vlastí. Nejvíce se k nim hodí takové druhy sportů, které vyžadují vytrvalost, trpělivost a maximální koncentraci, tedy běh.

Kozorozi mívají zpomalený metabolismus, proto by měli konzumovat potraviny, které jim ho pomohou nastartovat. Ve stravě by měli dbát na dostatek vitamínů a minerálů, ale i kyseliny listové a železa. Losos, drůbeží maso, jablka a jahody jim také prospějí.

Vodnář (20. 1. – 18. 2.)

Vodnáři jsou individualisté a individuální přístup zaujímají i ke cvičení. Vhodný je pro ně například pole dance nebo twerk.

Stejně jako střelci se o skladbu svého jídla příliš nestarají. Rádi mlsají a neradi se odbývají. Vhodné jsou pro ně pikantní druhy koření a bylinky, které jejich jídlo chuťově obzvláštní.

V jídelníčku vodnářů by neměla chybět mrkev, celozrnné obiloviny, mléčné výrobky, listová zelenina a ryby. Vyhnout by se měli tučnějším druhům masa.

Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou empatické, přátelské a komunikativní bytosti. Vhodné jsou pro ně kolektivní sporty, ideálně vodního typu, jako třeba aquaerobic.

Mívají sklon k častému přejídání a tloustnutí vlivem stresového vypětí. Pro odbourání stresu by měly pít vodu a bylinkové čaje. Pro zlepšení nálady je rybám doporučován vitamín C, ovesné vločky, celozrnné obiloviny a mořské ryby.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích