vyzkoušejte týden zdarma

Ty nejúčinnější spalovače, proč a kdy je brát? Zpět na seznam článků

Vrhli jste se po Vánocích na dietní režim a vaším novým předsevzetím je od tohoto roku konečně začít pravidelně cvičit? Výborně.

Všichni ale víme, jak se to s novoročními předsevzetími doopravdy má. Mnoho lidí začne příliš zprudka, omezí příjem veškerých tučných a sladkých pokrmů a ve fitness centru jsou rázem jako doma.

Věřte, že pro úspěšnou redukci hmotnosti vám nárazovité diety ani občasné cvičení nepomůžou.

Dráha k vysněné postavě je dlouhá a rozhodně to není pouze cesta plná odříkání. Pokud se naučíte jak zdravě a vyváženě žít, už nikdy si nebudete muset dávat novoroční předsevzetí tohoto typu.

Naučíte se, že zdravá strava a pohyb nemusí být pouhým omezováním se, ale také vaší vlastní, životní filosofií, která vás bude provázet po zbytek vašeho života.

Tuky potřebují ke spalování kyslík

Zdravá a vyvážená strava je při hubnutí a rýsování postavy stěžejním bodem číslo jedna. Správné a efektivní cvičení vám však může dopomoci ke tvarům, o jakých se vám nikdy nesnilo.

Snažíte-li se v první řadě shodit nějaké ty kilogramy, rozhodně se nevyhnete pravidelnému (nejméně 2-3krát týdně), aerobnímu tréninku zaměřenému na spalování kalorií.

Po takovém cvičení se budete cítit šťastně a uvolněně a navíc budete spalovat tuky. Myslíte, že takový proces se nedá nijak urychlit? Omyl.

Řekněte tukům sbohem

Spalování tuků při tréninku můžete v dnešní době podpořit všemožnými produkty, kterých je na trhu celá řada. Mezi ty nejznámější patří L-Karnitin, což je přírodní látka řazená mezi aminokyseliny.

L-Karnitin můžeme přijímat i ve stravě, například v hovězím, jehněčím či ovčím mase, stopové množství se vyskytuje i v mateřském a kravském mléce.

V rostlinných zdrojích tuto látku nenajdeme, a proto může být deficitní u vegetariánů.

Zázrak, který funguje

Karnitin napomáhá získávat energii pro buněčné pochody tím, že transportuje mastné kyseliny z tuků do mitochondrií a napomáhá tak jejich beta oxidaci – spalování.

Podávání karnitinu je vhodné nejenom pro lepší spalování tuků, ale také při nadměrné námaze, nebo bolesti po poškození svalu, jelikož zlepšuje celkový metabolismus svalové buňky.

Užívání karnitinu tedy zvyšuje fyzickou výkonnost, napomáhá odolnosti organismu a dokonce může urychlit regeneraci organismu po náročném výkonu.

Dalším plusem je, že pokud si před sportovním výkonem dopřejete nápoj nebo jiný doplněk stravy s přídavkem L-Karnitinu, pocítíte daleko větší chuť ke cvičení a zároveň potlačíte chuť k jídlu.

Zvyšte teplotu a spalujte

Mezi další nejvíce vyhledávané spalovače tuků patří takzvané thermogenní spalovače. Jak už název napovídá, thermogenní spalovače napomáhají spalování tuků tím, že zvyšují tvorbu tepla v organismu a zrychlují metabolismus.

Díky tomu budete pálit daleko větší množství kalorií a za méně času. Thermogenní spalovače působí i na váš klidový (bazální) metabolismus, proto budete spalovat více kalorií po celý den – ano, i při vysedávání u televize.

Při užívání těchto spalovačů se vždy řiďte návodem na obalu, jelikož většina produktů bývá v kombinaci s jinými podpůrnými preparáty a způsob a množství dávkování se tak liší.

Mimo těchto spalovačů je k dostání mnoho dalších produktů obsahujících kombinaci přírodních látek, včetně extraktů z bylin podporujících efektivní spalování tuků. Nebojte se tedy, že byste si některý nevybrali.

Jděte na to přírodně

Rychlejšímu spalování tuků však můžete jít naproti i s konzumací některých jídel, které mají rovněž termogenní účinek.

Do této skupiny „jedlých“ spalovačů patří například pepř, chilli papričky, zázvor nebo třeba skořice. Účinnějšímu spalování tuků pomáhá rovněž zelený čaj, který je zároveň výborným antioxidantem a má nespočet jiných pozitivních účinků na lidské tělo.

Oblíbeným společníkem při hubnutí bývá také ananas, který obsahuje látku zvanou bromelain, který rovněž podporuje spalování.

Ano všichni tyto výše uvedení pomocníci vám mohou udělat při hubnutí či rýsování postavy službu, nesmíte však zapomínat, že bez pravidelného tréninku to zkrátka nepůjde.

Vaše tělo si samo zaběhat nepůjde, a proto jste to v první řadě především vy, kdo za účinným odbouráváním tuků stojí.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích