vyzkoušejte týden zdarma

Elektrostimulace svalů místo tréninku Zpět na seznam článků

Na první pohled nijak nenáročné cvičení, o jehož účincích mnozí pochybují. Ve skutečnosti je ale trénink založený na elektrostimulaci svalů pořádnou dřinou. Nevěříte? Čtěte dále.

Stále jsou mezi vámi tací, kteří máte o nejnovějších moderních technologiích jisté předsudky? Zvlášť v případě, pokud se jedná o zdravý životní styl a o novoty s ním spojené?

Pak je nejlepší nechat si do svalů vyslat elektrický impulz a na vlastní kůži zjistit, že se jedná o vysoce efektivní metodu, která zaručuje viditelné výsledky v poměrně krátkém čase.

Co si pod elektrostimulací vlastně představit?

Tato metoda se již řadu let používá převážně v zahraničí, a to zejména k rehabilitačním účelům. U nás se stala velmi oblíbeným druhem cvičení nejen mezi sportovci, ale i běžnými smrtelníky téměř všech věkových kategorií.

V současné době ji můžete vyzkoušet i v některých fitness centrech, kde jí lze doplnit či obohatit běžný trénink.

Stačí si obléct vestu a pásy s elektrodami, které vám trenérka vzápětí zprovozní. Elektrody jsou umístěny kolem svalových skupin, jež budete následně posilovat. Intenzitu je možné nastavit dle individuálních potřeb, netřeba se ničeho obávat.

Jak takový trénink vypadá?

Zahřátí a zvýšení tepu pocítíte již po úvodních několika minutách kardio aktivity.

Následující silová část nevyžaduje žádné závaží, pracujete jen a pouze se svým tělem (i to je však dostačující). Zatínáte svalové skupiny v momentě, kdy do nich dorazí elektrický impulz.

Závěr patří odpočinku doprovázeném jemnými impulzy s masážními účinky.

Asistovat by vám měli zkušený trenér nebo trenérka, a to po celou dobu tréninku. Na ně se také obraťte v případě pocitů nevolnosti nebo nadměrného vyčerpání.

Pro koho je trénink nevhodný?

Elektrostimulaci svalů by neměly podstupovat těhotné ženy, a to v průběhu celého těhotenství včetně šestinedělí. Poté je vhodné konzultovat cvičení se svým ošetřujícím lékařem.

Stejně nebezpečné je i pro jedince s kardiostimulátory nebo podobnými zařízeními, které by mohly fungování elektrického impulzu ohrozit.

K čemu je cvičení dobré?

  • pomůžete vašim svalům s regenerací
  • zmírníte či eliminujete bolesti zad
  • zbavíte se tukových zásob
  • zlepšíte krevní oběh, čímž odstraníte projevy celulitidy
  • celkově přispějete k pevnému zdraví

 

To vše za pouhých 20 minut v intervalu 1-2x týdně!

Pokud tedy bojujete s nedostatkem času, leností nebo jinými důvody, kvůli kterým se do cvičení raději nepouštíte, tento typ tréninku vás jistě nijak výrazně časově neomezí.

Věřte tomu nebo ne, ale hned po vaší první lekci pocítíte příjemnou únavu a zlepšení nálady díky vyplaveným endorfinům.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích