vyzkoušejte týden zdarma

Nožky jako z magazínu díky Total Barre Zpět na seznam článků

Mít krásně štíhlou a pevnou dolní část těla by si jistě přála každá z nás. Pro nohy jako z magazínu ale nemusíte sedřít kůži v posilovně.

Že Total Barre přináší stejné, ne-li lepší výsledky než kdejaký silový trénink, si na vlastní kůži vyzkoušela řada známých modelek a hollywoodských hvězd. Tak na co ještě čekáte?

Vyzkoušejte kombinací kardio pohybu, baletu a pilates. Budete ohromeny, jak rychle na sobě poznáte rozdíl.

Co je Total Barre?

Spojení prvků pilates, baletu a vytrvalostního tréninku, to je Total Barre. Cvičení, které vám na první pohled může připadat jednoduché, je ve výsledku pořádnou zabíračkou.

Při jedné lekci posílíte svalové partie, o kterých jste ani nevěděly. Naučíte se správnému držení těla, a ještě spálíte nějaké ty kalorie.

Výhodou Total Barre je také to, že je naprosto pro každého, a to bez jakýchkoli předchozích zkušeností.

Jak se na trénink nejlépe připravit?

Cvičení Total Barre nevyžaduje příliš velké náklady související se sportovním oblečením.

Představte si, že jdete na hodinu baletu, při kterém se budete pravděpodobně nejlépe cítit v legínách, tílku nebo tričku a protiskluzových ponožkách či piškotech. V tomto případě jsou ale i bosé nohy zcela v pořádku.

Lahev s vodou po ruce je samozřejmostí, ručník zrovna tak.

Průběh lekce

Vzhledem ke kombinaci několika druhů sportovních aktivit, upotřebíte při Total Barre i některé cvičební pomůcky. Mezi ty patří například odporová guma, overball, zátěžové míčky apod. Během samotné lekce dojde i na uchopení baletní tyče.

Před tréninkem nesmí chybět rozcvičení a důkladné prohřátí všech později namáhaných svalových partií. V doprovodu hudby pak přecházíte z pozice do pozice, za asistence zkušené lektorky. Ta nejen, že hodinu vede, ale také po celou dobu kontroluje správné provedení jednotlivých cviků.

V závěru se samozřejmě opět protáhnete, čímž předejdete pozdějšímu možnému zkrácení svalů.

Cvičení Total Barre je sice přednostně zaměřené na nohy a hýždě, to ale neznamená, že i vrchní polovina těla nedostane co proto.

Ze zdánlivě snadného tréninku vás bude druhý den zaručeně, avšak příjemně bolet celé tělo. Na ladný a elegantní pohyb si tak stoprocentně vzpomenete druhý den například při snaze si sednout nebo vyjít schody.

Věřte ale, že si Total Barre ihned zamilujete. Ani lehké pálení svalů vás neodradí k návratu zpět do sálu před baletní tyč.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích