vyzkoušejte týden zdarma

Fitness pro ženy

Chcete začít cvičit, ale nechce se vám do klasického fitka? Zvolte Contours – unikátní síť dámských fitness center! Na cvičení v našich studiích se speciálně navrženými stroji, milými trenérkami a super kolektivem se budete těšit.

Zacvičit si můžete v těchto městech: Brno, České Budějovice, Opava, Ostrava, Praha 1, Zlín

Proč je dámské fitness centrum lepší než klasické

Ve světě, který je zaměřen na zdraví a pohodu, se fitness kluby staly základním útočištěm pro ženy, které usilují o duševní zdraví a komplexní sebezdokonalování. Dámské fitness kluby nabízí víc než jen prostor, kde se můžete potit, ale hlavně podporující prostředí, které se speciálně zaměřuje na různé potřeby a cíle žen. Pojďme se podívat na řadu výhod, které fitness kluby ženám přinášejí a které zdaleka přesahují oblast fyzického cvičení.

Fitness programy šité na míru ženám

Uvědomujeme si, že ženy mají jedinečné potřeby a fitness cíle. Proto nabízíme rozmanitou škálu možností šitých na míru – od specializovaných lekcí pro různé kondiční úrovně až po programy speciálně zaměřené na zdravotní problémy žen. Díky tomu se mohou ženy vydat na fitness cestu, která je v souladu s jejich individuálními ambicemi, ať už jde o hubnutí, posilování svalů nebo celkovou pohodu.

Odborné vedení a individuální trénink

Jednou z klíčových výhod dámských fitness klubů je dostupnost odborného vedení. Kvalifikované trenérky zohledňují individuální úroveň kondice, preference a případné specifické zdravotní aspekty. Díky této míře pozornosti se nejen zvyšuje efektivita cvičení, ale také se u žen posiluje pocit sebedůvěry a kompetence.

Podporující komunita a sociální vazby

Fitness kluby vytvářejí komunitu, která přesahuje rámec cvičebního sálu. Kamarádství mezi členkami vytváří podpůrné prostředí, kde se ženy navzájem povzbuzují a motivují. Pocit sounáležitosti je neocenitelný a podporuje sociální vazby, které přispívají k duševní pohodě. Mnoha ženám se díky tomuto společenskému aspektu mění cvičení ze samotářské aktivity na společný a povznášející zážitek.

Vyšší sebevědomí a sebeúcta

Pravidelné cvičení a dosahování fitness cílů vám může výrazně zvýšit sebevědomí a sebeúctu. Fitness centra vytváří prostředí, kde si ženy mohou dávat výzvy, vytyčovat a dosahovat cílů a oslavovat své úspěchy. To má přesah i mimo posilovnu a pozitivně ovlivňuje různé aspekty vašeho života.

Pohodlí a časová flexibilita

Dámská fitness často nabízejí ženám různé možnosti, jak cvičení vhodně zařadit do jejich nabitého rozvrhu. Od flexibilních časů lekcí až po efektivní cvičební programy, jako je kruhový trénink. Velkým benefitem je časová efektivita. Díky tomu můžete snáze upřednostnit své zdraví, aniž byste musela obětovat jiné povinnosti.

Zdravotní výchova a osvěta

Fitness kluby pro ženy aktivně podporují zdravotní výchovu a osvětu. Ženy mohou získat informace o tématech, jako je výživa, správné techniky cvičení a prevence zdravotních problémů. Důraz na vzdělávání umožňuje ženám činit informovaná rozhodnutí o svém zdraví a podporuje proaktivní přístup k dobré kondici.

Contours Fitness Club pro ženy není jen prostorem pro fyzické cvičení. Je to transformační centrum, které pomáhá posilovat postavení žen na mnoha úrovních. Prostřednictvím programů šitých na míru, odborného poradenství, vzájemně se podporujících členek a holistického přístupu ke zdraví hraje klíčovou roli při pomoci ženám dosáhnout jejich fitness cílů a zároveň posiluje jejich sebedůvěru, přátelství a pocit pohody.

Zacvičit si můžete v těchto městech:

Rozdíly ve cvičení mužů a žen

  • Muži mají větší podíl svalové hmoty a tím pádem i větší sílu. Potřebují posilovat s vyšší zátěží. Ženy by měly cvičit kratší dobu s malou zátěží, ale o to intenzivněji.
  • Kvůli odlišnému hormonálnímu systému ženy obtížněji nabírají svalovou hmotu. Náročné cviky typu shybů, kliků na bradlech, přítahů velkých činek jsou proto zbytečné. Spíše tělo zatěžují.
  • Pozor na nejčastější chybu začátečníků – posilování pouze některých partií (ruce, záda, břicho…). Nejen ženy by měly důsledně dbát na rovnoměrné zapojení celého těla.

Jak by měly ve fitness cvičit ženy – začátečnice?

  1. 1. Pro začátečnice je ideální kruhový trénink, kde se v přesném sledu procvičí správné svalové partie. Pak následuje přestávka.
  2. 2. Začít s nízkou zátěží a postupně ji zvyšovat.
  3. 3. Při správně zvolené zátěži a druhu cvičení se nebát vysoké intenzity hned od začátku.
  4. 4. Zvolnit v době menstruace, především v procvičování nohou a břicha.

Fotografie ze cvičení v Contours Fitness Club pro ženy

Vyzkoušejte si unikátní kruhový trénink pro ženy Contours na 7 dní zdarma! Naše certifikované trenérky už se na vás těší.

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích