vyzkoušejte týden zdarma

Kruhový trénink pro ženy

Chcete se rychle dostat do formy, shodit přebytečná kila a vyrýsovat problematické partie? Vyzkoušejte kruhový trénink pro ženy v oblíbené síti fitness center pro ženy Contours. Prvních 7 dní je zcela zdarma. Pak se sama rozhodnete, zda budete chtít pokračovat.

Dámský kruháč si můžete zacvičit v těchto městech: Brno, České Budějovice, Opava, Ostrava, Praha 1, Praha 5, Zlín

Víte, že se kruhovému tréninku často také říká kruhové cvičení nebo zkráceně kruháč?

Proč byste měla zkusit kruhový trénink pro ženy

Efektivní využití času

Kruhový trénink je pro moderní ženu zárukou efektivity. Při skloubení pracovních, rodinných a osobních povinností zbývá na cvičení jen málo času. Struktura kruhového tréninku, která zahrnuje sérii cviků prováděných po sobě s minimálním odpočinkem, zajišťuje komplexní trénink v relativně krátkém čase. Tento časově úsporný aspekt je zásadní pro ženy, které chtějí upřednostnit své zdraví, aniž by se vzdaly ostatních povinností.

Kardiovaskulární zdraví

Ženy často usilují o zlepšení kardiovaskulární kondice pro celkovou pohodu. Dámský kruhový trénink plynule začleňuje kardiovaskulární cvičení do programu, čímž podporuje zdraví srdce a zlepšuje vytrvalost. Kombinace silových a kardio prvků v kruhovém tréninku přispívá k komplexnímu přístupu a podporuje silný kardiovaskulární systém.

Účinné odbourávání tuků (hubnutí) a formování postavy

Pro ženy, které touží zhubnout a zformovat postavu, je kruháč ideálním řešením. Vysoká intenzita kruhového tréninku zvyšuje rychlost metabolismu, což usnadňuje spalování kalorií během tréninku i po něm. To nejen napomáhá úbytku tuku, ale také podporuje rozvoj svalové hmoty, což přispívá k souměrné a zpevněné postavě bez obav z nadměrného nárůstu svalové hmoty.

Svalová vytrvalost a síla

Dámské kruhové cvičení se zaměřuje na různé svalové skupiny během jediného tréninku, čímž zvyšuje svalovou vytrvalost i sílu. Ženy se mohou věnovat odporovým cvikům beze strachu z těžkých vah, což podporuje vytvarované a funkční svaly. Vyvážený přístup pomáhá při každodenních činnostech a snižuje riziko zranění.

Flexibilita a koordinace

Různorodost cviků zařazených do kruhového tréninku zvyšuje flexibilitu a koordinaci. To je zvláště výhodné pro ženy, které hledají fitness program, jenž přesahuje rámec estetiky a zaměřuje se na celkovou fyzickou zdatnost. Zlepšení flexibility a koordinace přispívá k lepšímu držení těla, snížení svalové ztuhlosti a zvýšení obratnosti při každodenních pohybech.

Duševní pohoda

Kromě fyzických výhod posiluje kruhový trénink ženy i po psychické stránce. Pocit úspěchu plynoucí z absolvování komplexních tréninků zvyšuje sebevědomí a sebeúctu. Uvolňování endorfinů během cvičení působí také jako přirozený prostředek proti stresu, což pozitivně ovlivňuje duševní pohodu.

Na míru vaší kondici

Kruháč v Contours zvládne kdokoli bez ohledu na předchozí zkušenosti: začátečnice dostane do kondice a pokročilé posune dál. Naše fitness pro ženy vybavujeme nejmodernějšími cvičebními stroji, díky nimž na sobě poznáte neustálé pokroky. Naše kvalifikované trenérky vám v počátku pomohou nastavit optimální zátěž a tréninkový plán. V průběhu cvičení na vás dohlíží, abyste měla správnou techniku.

Kruháč pro ženy si můžete zacvičit v těchto městech:

Cviky při kruhovém cvičení

 • Trénink kopíruje klasické schéma zdravého cvičení:

 1. 1. zahřátí
 2. 2. aerobní cvičení
 3. 3. posilování
 4. 4. závěrečné protažení

 • V Contours střídáme aerobní cvičenídvoufázovými posilovacími stroji, kdy intenzivně posilujete při pohybu nahoru i dolů.
 • Cvičení provádíme také s různými pomůckami: švihadlo, činky nebo kettlebell apod. K rozehřátí nám pomáhají třeba oblíbené trampolíny.
 • Hodně pracujeme s vlastní vahou.
 • Klademe důraz také na posílení středu těla – tzv. core – a hlubokých svalů. Využíváme například kmitací tyče zvané flexibary nebo podložky bosu.
 • Kruháč je vhodný pro všechny ženy od 14 let, těhotné, maminky po porodu i seniorky. Máme pro vás tréninkový plán na míru.

Fotografie z kruhového cvičení v Contours Fitness Club pro ženy

Navštivte nás v našich pobočkách po celé ČR

Cvičíme po celé České republice – přijďte na kruhový trénink v Praze, Brně, Ostravě – Porubě, Opavě, Českých Budějovicích a Zlíně. Na každé naší pobočce na vás čeká tým profesionálních trenérek a hlavně skvělý kolektiv, který vás podpoří.

Každý rok pomůžeme splnit sen tisícům žen – stačí přijít a začít cvičit! Zkuste kruhový trénink Contours na 7 dní zdarma. Uvidíte, jak skvělý ze sebe budete mít pocit. Pak se sama rozhodnete, jestli s námi budete chtít pokračovat.

 1. 1. Vyplníte formulář
 2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
 3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích