vyzkoušejte týden zdarma

Lyže, a místo sněhu trenažér Zpět na seznam článků

Jste milovnice lyžování nebo uvažujete o tom, že s lyžováním teprve začnete? V posledních letech sněhu ubývá a teplotní podmínky v Čechách lyžařům příliš nepřejí. To však není důvod k tomu, abyste s lyžováním nadobro skoncovala.

Dnešní doba naštěstí přichází s možností zůstat oblíbenému sportu věrná i nadále. Zimní sezóna je navíc u konce a sjezdovky pomalu ukončují provoz.

Pokud jste v zimě nestihla nazout přeskáče, nebo vám letošní sezóna nepřišla dostatečně dlouhá, vyzkoušejte lyžařský trenažér. Podrobit se této zkoušce můžete i v případě, že jste v lyžování úplná začátečnice.

Jak takový lyžařský trenažér vlastně funguje?

Od klasického způsobu lyžování se přeci jenom trochu liší. Nakláníte se ze strany na stranu, přičemž jsou vaše lyže neustále na hranách. Stejně tak, jako v případě carvingového ježdění. Převážit se do strany a upadnout je v případě jízdy na lyžařském trenažéru mnohem obtížnější než na svahu.

Zatímco na svahu za vás všechnu práci odpracují stehna, na lyžařském trenažéru je potřeba více zapojit boky. Pokud se při lyžování zaměříte na správný pohyb pánve a zatěžovat budete spodní lyži, budete ve výsledku působit neskutečně elegantním dojmem.

Lyžařský trenažér dokonce dovede stimulovat sjezd na všech úrovních obtížnosti sjezdovek (modré, červené, černé). Zvládnete se vypořádat i s nerovnostmi, které můžete na skutečném svahu s jistotou očekávat.

Pro koho je lyžování na trenažéru vhodné?

Jak jsme již uvedli výše, lyžařský trenažér je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, co už nějaký čas na lyžích jezdí. Při tomto způsobu lyžování překonáte nejen případný stud, ale také vypilujete formu a styl jízdy. V neposlední řadě posílíte svaly.

Pokud však trpíte nějakými zdravotními problémy, jste v rekonvalescenci po úrazu nebo máte jakýkoli problém s pohybovým aparátem, obraťte se nejdříve na svého ošetřujícího lékaře. Ten rozhodne, zda je pro vás lyžování vhodné či nikoli.

Kardio trénink s porcí zábavy

Ráda byste se věnovala nějaké té kardio aktivitě, která vás zároveň i příjemně pobaví? Pak je právě lyžování pro vás tou pravou volbou. V zimních měsících na sněhu, v mimo sezóně na lyžařském trenažéru.

Pravidelnost nutně neznamená stereotyp

Ani při opakované jízdě na trenažéru nebudete schopná zachovat si stejně elegantní způsob jízdy na zasněženém kopci. Sama jistě víte, že povětrnostní podmínky a kvalita sněhu dělá své. Je proto třeba počítat s neustálým zdokonalováním sebe sama.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích