vyzkoušejte týden zdarma

Pár účinných tipů, jak nastartovat změnu Zpět na seznam článků

Většina lidí touží po změně životního stylu, málokdo ji však skutečně udělá. Taková změna totiž vyžaduje odhodlání a pevnou vůli mnohé věci změnit. Člověka často přinutí vzdát se svého pohodlí, vystoupit z komfortní zóny a překonávat své vlastní limity.

Zdaleka ne každý je k velké změně dostatečně motivován a okolím podporován. Pro někoho se zdá být samotná představa změny životního stylu natolik nezvladatelná, že se k ní ze samého strachu ani neodhodlá.

My vám přinášíme několik tipů, jak změnu životního stylu nastartovat. Ze svého životního stylu se budete každý den těšit a zároveň v něm budete chtít vytrvat co nejdéle.

Hýbejte se po celý den

Celodenní vysedávání vašemu zdraví výrazně škodí. Snažte se proto každou hodinu sezení prokládat pohybovou aktivitou, které vaše tělo důkladně protáhne.

Zároveň se každý den alespoň 30 minut v kuse věnujte jakékoli aerobní činnosti, při které se zapotíte a své tělo zahřejete. Uvědomte si, že nezáleží tolik na výkonu, jako na pravidelnosti. Je jedno, zda budete běhat, skákat přes švihadlo, jezdit na bruslích či plavat. Nesnažte se lámat rekordy za každou cenu. Lépe uděláte, když si danou pohybovou aktivitu co nejvíce užijete.

Snažte se být psychicky v pohodě

Na psychiku většina lidí zapomíná. Přitom psychika člověka je stejně důležitá jako ostatní faktory vedoucí k dlouhodobému zdraví. Jde ale o nejtěžší věc, na které je třeba vědomě pracovat.

Jak tedy nápor na psychiku, který je v dnešní době naprosto běžný, zmírňovat? Dopřejte tělu spánek, vyrazte si na masáž, na procházku do přírody, nebo si přečtěte knížku. Vyberte si takovou aktivitu, která vás bude bavit, a při které budete schopni alespoň na chvíli relaxovat.

Přestaňte užívat návykové látky

Kouření a konzumace alkoholu zdraví škodí, o tvrdších drogách ani nemluvě. Alkohol ani cigarety špatné náladě nijak neprospívají, ač se to může na první pohled komukoli zdát.

Zahoďte cigarety, zbavte se svých alkoholových zásob a snažte se vaše individuální potřeby uspokojovat jiným, zdravějším způsobem.

Nevažte se, měřte se

Daleko důležitější informací je pro vás obvod pasu než ručička na váze. I zdravotní rizika související s vyšší hmotností lépe zjistíte pomocí krejčovského metru.

Vice než 80 cm v pase je pro ženy kritickým údajem, zatímco u mužů představuje tento limit 94 cm. Naměříte-li si víc, začněte jednat!

Ignorujte módní výživové trendy

Řiďte se selským rozumem a zahrňte do svého jídelníčku co nejvíce zdraví prospěšných potravin. Nepodléhejte jednostranným dietám, jezte pestře, vyváženě a v přiměřeném množství. Místo konzumace rychlého občerstvení a průmyslově zpracovaných potravin dejte přednost vámi připraveným jídlům, u nichž bezpečně víte, co obsahují.

  1. K jejich přípravě volte ovoce a zeleninu, luštěniny, celozrnné obiloviny a výrobky z nich.
  2. Dbejte na dostatečný příjem bílkovin, komplexních sacharidů a tělu prospěšných tuků.
  3. Solte co nejméně a jídlo dochucujte čerstvými, případně sušenými bylinkami.

 

Stejně jako kvalitní strava je důležitý pitný režim. Vypijte alespoň 1,5 l čisté vody denně.

Ze změn jako takových je třeba vytvořit si návyky, což vyžaduje určitý čas. Stanovit si vysoké cíle hned z počátku vede k selhání a návratu do zajetých kolejí. Nespěchejte tedy, buďte trpěliví a vyčkejte na výsledky, které se při dodržování výše uvedených pravidel jistě dostaví.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích