vyzkoušejte týden zdarma

Rady a tipy, jak snadno rozhýbat své tělo Zpět na seznam článků

Máte sedavé zaměstnání a jediný pohyb, ke kterému se přes den přimějete, je nepravidelné vstávání ze židle?

Je všeobecně známo, že pohyb k životu patří. Má velmi příznivý vliv na fyzické i psychické zdraví člověka.

Dostatek přirozeného pohybu přes den vám může pomoci s udržením se ve formě, a to i přes to, že nemáte čas na pravidelné cvičení. Ochrání vás také před vznikem civilizačních onemocnění.

Jak ale takový pohyb zařadit do každodenního pracovního nasazení?

Máme pro vás pár tipů, jak rozhýbat své tělo i přesto, že nemáte na aktivní pohyb dostatek času.

Cestou do práce vystupte o zastávku dříve

Pokud jezdíte do práce MHD, zkuste příště vystoupit o jednu či dvě zastávky dříve a zbytek dojděte pěšky. Obyčejná chůze je pro lidské tělo nejpřirozenějším typem pohybu a skvělým způsobem, jak pohyb vměstnat do každého dne.

Možná vám přijde, že chůze se za aktivní pohyb považovat nedá, ale opak je pravdou. Snažte se přes den co nejvíce chodit, a kdykoliv je možnost, vstaňte od počítače a jděte se projít.

Pokud je chůze součástí vaší práce a přes den se pohybujete více, lépe pro vás.

Každou hodinu vstaňte a protáhněte se

Pokuste se nesedět déle než hodinu v kuse. Nastavte si budík a každou hodinu vstaňte od počítače. Při té příležitosti si také můžete protáhnout krční svalstvo, nohy i ruce. Můžete si klidně udělat i pár dřepů.

Najděte si také důvod, proč se projít po místnosti, dojděte si například pro vodu či umýt si ruce.

Pro milovníky jógy neuškodí si pár minutek zacvičit, klidně hned vedle stolu na podložce.

O polední pauze do fitka

Pokud máte možnost zajít si namísto oběda zacvičit, využijte toho. Samozřejmě to však neznamená, že pak zapomenete jíst.

Připravte si do krabičky něco zdravého a poobědvejte tentokrát později.

Nejezděte výtahem

Pokud máte v práci nebo doma výtah, nevyužívejte ho. Výjimkou mohou být případy, kdy zrovna taháte kočár nebo těžké tašky.

Pokud budete chodit pěšky i po schodech, můžete tak nasbírat spoustu kroků k dobru. I to se do celkové pohybové aktivity nasčítá.

Zkuste si najít pravidelnou pohybovou aktivitu

Říká se, že každý si může najít čas na to, co je pro něho opravdu důležité. A zdraví by pro vás mělo být na prvním místě. Proto si zkuste najít takovou pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a na kterou si čas vždy najdete.

Nezáleží na tom, jestli to bude cvičení ve fitku, dlouhá procházka nebo plavání. Každému vyhovuje něco jiného a na to byste se měli zaměřit.

Uvidíte, že i když v případě zaneprázdnění do svého života zařadíte více pohybu, na vašem zdraví se to pozitivně projeví.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích