vyzkoušejte týden zdarma

Jak si zamilovat pohyb, aniž bychom se do něho nutili Zpět na seznam článků

Patříte mezi ty, kdo se do pohybu nutí? Chybí vám motivace nebo vůle zařadit ho do každodenního života?

Pravidelné cvičení má řadu zdravotních přínosů.

Přečtěte si v tomto článku, jak si zamilovat pohyb a nenutit se do něj.

8 tipů, jak si zamilovat pohyb

Dívejte se na pohyb z více úhlů

Mnoho lidí si řekne „chci zhubnout“ a pohyb se pro ně stává pouze prostředkem, jak svého cíle dosáhnout.

Nejlepší je brát cvičení nejen jako nástroj k dosažení konkrétního cíle, ale také jako rozhodnutí, které zlepší váš život, zdraví a psychiku ve všech ohledech.

Zvolte vhodnou aktivitu

Neláká vás posilování ve fitness centru či běh na dlouhé tratě? Nedělejte to. Popřemýšlejte nad tím, co by vám opravdu vyhovovalo a přinášelo radost.

Preferujete pohyb venku v přírodě nebo aktivitu v uzavřeném prostoru? Jste sólový hráč nebo je pro vás lepší trénovat s přáteli či jinou skupinou lidí? Začít lze jakkoli, procházkami nebo joggingem v místním parku, na kole v přírodě, v bazénu apod..

Nedržte se rutiny

Našli jste druh sportu, který vás baví? Výborně. Zkuste ho čas od času proložit jinou pohybovou aktivitou.

Cvičte jen když máte energii

Hodně lidí cvičení po chvíli vzdá, protože začnou být unavení nebo pociťují bolesti. Jisté nepohodlí je při a po tréninku normální. Tempo, které vás neunaví, nepřinese výsledky.

Rozhodně se nepřetěžujte, abyste se nezranili.

Zamyslete se také nad svou životosprávou. Konzumujete čerstvé potraviny s vysokým obsahem vlákniny? Dodržujete pitný režim? Nemáte problémy se spánkem a stresem? Všechny tyto okolnosti mohou mít vliv i na vaše cvičení.

Udělejte si čas

Není vždy jednoduché zařadit dostatek pravidelného pohybu do každodenního života, ale hledejte řešení místo výmluv.

Pohyb si můžete dopřát doma u televize, o přestávce v práci, když jsou děti na kroužcích apod. Sami postupem času zjistíte, zda vám vyhovuje trénink hned ráno nebo v pozdějších odpoledních hodinách.

Pusťte si hudbu

Podle odborníků si cvičení mnohem více užijete při poslechu hudby.

V jedné studii byli účastníci rozděleni do 3 skupin. Jedna skupina poslouchala hudbu během tréninku, druhá poslouchala mluvené slovo a třetí nic. Hudba zvýšila požitek z pohybu o 28 % ve srovnání s těmi, kdo neposlouchali nic, o 13 % ve srovnání s těmi, kdo poslouchali mluvené slovo.

Cvičte s více lidmi

Někteří lidé jsou sólisté a nejraději trénují sami. Pokud mezi ně patříte i vy, zkuste si zacvičit ve skupině. Radost z pohybu se zdvojnásobí a díky vzájemné podpoře lépe dosáhnete svých cílů.

Stáhněte si zábavnou aplikaci

I moderní technologie mohou být pomocníkem. Fitness aplikace sledují váš výkon (např. kolik km jste ušli, uběhli či ujeli, za jak dlouho a kolik jste přitom spálili kalorií), mapují vaši trasu, pomáhají vám sestavit vhodný plán nebo vás spojí s lidmi, kteří mají stejné cíle.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích