vyzkoušejte týden zdarma

Kila dolů na poslední chvíli? Celebrity radí… Zpět na seznam článků

Spousta známých hvězd se proslavila také tím, že drží různé diety. Mnoho z nich propaguje zdravý jídelníček, který poslouží jako inspirace především teď v létě.

Snažíte se na poslední chvíli zhubnout do plavek a sukní? Přečtěte si, co celebrity radí.

Goldie Hawn: Jezte vědomě

Herečka Goldie Hawn vypadá stále skvěle, ačkoli je jí už 73 let. Naučila jíst vědomě a poznat rozdíl mezi skutečným a „emočním“ hladem.

Vědomé jedení neboli „mindful eating“ znamená zbavit se špatných návyků při konzumaci jídla, zejména ve spěchu, vestoje, při čtení, sledování TV apod.

Naopak doporučuje soustředit se na jídlo všemi smysly, jíst pomalu, v klidu, zaměřit se na jeho chuť, vůni i texturu. V neposlední řadě radí nejíst, když se nudíte, jste ve stresuji nebo vás přepadá úzkost.

Carrie Underwood: Pište si deník

Country zpěvačka tvrdí, že jeden ze způsobů, kterými se udržuje fit, je, že si vede deník potravin. Dříve prý zbaštila vše, na co přišla. Až teprve díky deníku začala věnovat jídlu větší pozornost a lépe se rozhoduje, co sníst.

Osobně používá aplikaci Fitness Pal, ale podle odborníků stejně dobře funguje, když si deník budete psát „staromódně“ ručně.

Jennifer Aniston: Nebojte se zhřešit

Jennifer je stále štíhlá a za jeden ze základních zdravých pokrmů považuje zeleninu nebo salát s dostatkem bílkovin. Ovšem občas si dopřeje také něco méně zdravého, miluje zejména těstoviny.

Aly Raisman: Den začněte komplexními sacharidy

Gymnastka a několikanásobná olympijská vítězka musí vědět, jak svému tělu doplnit palivo. Se sacharidy začíná už ráno, aby pak zvládla náročný trénink.

Doporučuje třeba jogurt s granolou (pečené müsli), popř. celozrnný toast s banánem. Dalšími dobrými zdroji sacharidů jsou dle ní sladké brambory, luštěniny, různé druhy ořechů, datle, pohanka, ovesné vločky, hnědá a bílá rýže.

Busy Philipps: Pijte neprůstřelnou kávu

Tzv. „bulletproof coffee“ je americký trend, který doporučuje i Busy. Tento druh kávy vás podle jejích zastánců nastartuje na celý den a rychleji a déle vás zasytí než obyčejná káva.

Příprava je jednoduchá:

  1. Z čerstvě mletých zrn si udělejte 1 šálek bez lógru.
  2. Přidejte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje (či jiného, který se neukládá ve formě tuku a zrychluje metabolismus) a 1-2 lžičky kvalitního másla, popř. ghee.
  3. Směs dejte na 20-30 sekund do mixéru, má být pěnivá, krémová a teplá.

Gabrielle Union: Hydratace je základ

Když už je řeč o pití, pitný režim je celkově pro tělo důležitý stejně jako jídlo. Americká herečka Gabrielle Union prý za den vypije až galon (necelé 4 l) vody a tvrdí, že voda má ohromný vliv na kvalitu její mladistvé a zářící pleti, vlasů i nehtů.

Jessica Alba: Konzumujte důležité živiny v každém jídle

Herečka drží dietu zvanou „Fab Four“ (v překladu „skvělá čtyřka“), kterou jí sestavila její koučka Kelly LeVeque. Dieta funguje na jednoduchém principu: každý pokrm, který denně zkonzumujete, by měl obsahovat čtyři základní živiny a to proteiny, tuky, vlákninu a zeleninu.

Selena Gomez: Nebuďte posedlí vážením se

Zpěvačka a herečka varuje před nutkavou potřebou často stoupat na váhu. V ní to prý vyvolávalo až obsedantní myšlenky a chování.

Podle Seleny je lepší změnit jídelníček a začít se více hýbat, když si všimnete, že jsou vám vaše oblíbené kalhoty menší nebo když se prostě necítíte úplně v kondici.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích