vyzkoušejte týden zdarma

Světoznámí sportovci a tajemství jejich úspěchů Zpět na seznam článků

Určitě jste už někdy přemýšleli, co stojí za úspěchy nejlepších světoznámých sportovců. V tomto článku odhalíte tajemství některých z nich a budete-li mít vůli, můžete se jimi inspirovat i vy.

Níže zmíněné rady a tipy může využít úplně každý a to navíc v jakékoli oblasti života.

Tajemství Usaina Bolta

Usain se narodil v roce 1986 na Jamajce. Je nejrychlejším člověkem historie, držitelem několika světových rekordů a mnoha zlatých medailí z olympiád a mistrovství světa.

Stanovte si cíle a uveďte je do skutečnosti

„Všem jsem řekl, že budu jednička a prostě jsem se jí stal.“

Podělte se svými přáními/cíli s ostatními. Mnoho lidí se bojí o svých snech mluvit, protože se domnívají, že jim rodina a přátelé neuvěří nebo se jim vysmějí.

Bolt všem řekl, že bude nejlepším sprinterem na světě a také to dokázal. Když své touhy sdílíte s okolím, začnou vypadat reálněji a vy budete mnohem více motivovaní.

Nezáleží na tom, kde začínáte, ale jak skončíte

„Jsou lepší startéři než já, ale já jsem silný ve finiši.“

Občas, když závod začne, je Bolt vzadu. Nakonec ale s přehledem zvítězí. Takže, ať je vaše výchozí pozice jakákoli, pořád se soustřeďte na cílovou čáru.

Až do samého konce dávejte do toho, co děláte všechno. Vždy je možnost překonat konkurenci, přestože to tak zpočátku nemusí vypadat.

Svět kolem vás se stále zdokonaluje

„Vždy jsem neustále musel zlepšovat své schopnosti, abych zůstal konkurenceschopný a vyhrával.“

Musíte pochopit, že svět je stále v pohybu. Pokud začnete zpomalovat, nečekejte, že ostatní také zpomalí, bude tomu právě naopak. Ostatní budou i nadále tvrdě pracovat, trénovat, zlepšovat se a chtít získat vaše místo. Jestliže povolíte, předběhnou vás.

Motivujte se také těmi, kdo vás nemají rádi

„Rád bych řekl svým fanouškům, že jim děkuji za podporu. A děkuji i všem, kdo o mě pochybovali, protože jste mě také tlačili vpřed.“

Motivace nemusí přicházet jen od lidí, kteří vás mají rádi a důvěřují vám. Nenechte se negativními komentáři uvést do depresí. Nedovolte jim, aby vás demoralizovali, snižovali vám sebevědomí a hlavně se nedejte nikým zastrašit.

Naopak, touha dokázat těm, co vám úspěch nepřejí nebo vám nevěří, že se mýlí, může být rovněž skvělou motivací.

Tajemství Cristiana Ronalda

Cristiano se narodil v roce 1985 v Portugalsku, nyní hraje za Real Madrid. Se současným fotbalovým klubem i s Manchesterem United několikrát zvítězil v Lize mistrů UEFA, MS klubů a Premier League. Před rokem bylo Portugalsko, jeho národní tým, vítězem ME. Společně s M. Platinim drží rekord v počtu nastřílených branek v ME.

V dokumentu Ronaldo-Tested To The Limit vědci zkoumali jeho fyzický a duševní výkon. Jeden experiment zahrnoval připojení k zařízení snímající pohyby očí při driblování míčem kolem soupeře.

Ronaldovy oční pohyby byly extrémně rychlé, když sledoval míč, obránce a prostor kolem něj zároveň. Proto mohl předpovědět pohyby soupeře mnohem rychleji, než by bylo možné vědomou myslí. Z toho všeho vyplývá, že Ronaldo silně důvěřuje svému podvědomí.

Zároveň jde poznat, že má silně vyvinutou schopnost vizualizace. To znamená, že si v mysli vytváříte živé obrazy vašich přání a cílů. Může ji provádět každý, klíčové je představovat si věci a situace tak, jako by se již staly, jako byste jich už dávno dosáhli.

Tajemství Sereny Williams

Serena se narodila v roce 1981 v USA. Je označována za nejlepší tenistku v historii. Byla světovou jedničku v ženské dvouhře i čtyřhře a jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grand Slam výhrou všech grandslamových turnajů a olympijských her v obou soutěžích. Momentálně je úřadující šampiónkou z Australian Open a Wimbledonu.

Nevzdávejte se

„Nikdy se nevzdávám. Bojuji až do konce…Myslím, že bychom na sobě měli pracovat, dokud nezemřeme.“

Je důležité držet se svých cílů, ačkoli výsledky nevidíte ihned. I když se Sereně zrovna nedaří, vždy bojuje se vztyčenou hlavou. Zároveň na sobě stále tvrdě pracuje.

Vždy záleží na tom, jak se cítíte. Nelimitujte se věkem ani dalšími okolnostmi. Jestli po něčem toužíte, neobejde se to bez trpělivosti a těžké práce, odměnou je ovšem splnění vašich snů.

Soustřeďte se

„Pokud můžete pokračovat v tenisovém zápase, přestože někdo střílí na ulici, je to koncentrace.“

Serena a její sourozenci včetně Venus vyrůstali ve čtvrti, kde byly rozšířené drogy, bezdomovectví, kriminalita a gangy. Přesto sestry chodily pravidelně hrát na místní tenisové kurty a naučily se, jak bojovat proti všem překážkám. Serena je vždy 100% soustředěná.

Mějte se rádi

„Mám se ráda za to, jaká jsem a povzbuzuji též ostatní, aby se měli rádi a sami sebe přijali. Ale určitě to nebylo vždy snadné.“

Stejně jako mnoho elitních sportovců, rovněž Serena byla častokrát terčem kritiky. Nikdy se jí však nedala zlomit.

Všichni jsme jedineční, proto se nesnažte stát se někým jiným. Buďte tím, kým jste. Sami sebe znáte nejlépe.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích