vyzkoušejte týden zdarma

Zásady dlouhodobě udržitelného režimu Zpět na seznam článků

Hubnutí není věda, zato schopnost dlouhodobě se udržet na nové váze a zamezit jojo efektu vyžaduje určité znalosti.

Jak tedy shodit nadbytečná kila a nenabrat je zpět? Jediné možné řešení hledejte v dlouhodobě udržitelném režimu a jeho individuálnímu nastavení.

Změny, které ve svém životě uděláte, vás nesmí omezovat, demotivovat a fyzicky i psychicky vyčerpávat.

Kvap se nevyplácí

Mějte na paměti, že dokonalá postava je odměnou za maximální píli a trpělivost. Pokud mají vaše kroky vést k dlouhodobě udržitelným výsledkům, musíte si počkat. Svých cílů nedosáhnete hned, zato postupné krůčky vás k nim v delším časovém horizontu dovedou.

Zapomenout byste měli na diety, které slibují okamžitý efekt. Není tomu tak. Pokud jim podlehnete, velmi snadno se dostanete do začarovaného kruhu. Pozor si dejte také na lži o hubnutí, kterým ženy věří.

Špatný start a výsledky v nedohlednu

Nechápejte změnu ve svém jídelníčku jako radikální věc. Vycházejte ze svého dosavadního způsobu stravování a začněte postupnou obměnou nezdravých potravin za jejich zdravější alternativy.

Řítit se z extrému do extrému je také na škodu. Najděte si ve vaší životosprávě rovnováhu a neodpírejte si vše, na co máte chuť. Vycházejte z kvalitního základu v podobě celistvých, průmyslově nezpracovaných potravin.

Za dobře vynaloženou investici považujte také čas věnovaný přípravě zdravých a nutričně vyvážených receptů.

Nesnažte se přepálit tempo hned na začátku. Se cvičením začínejte postupně, dbejte na pravidelný pohyb a nároky na sebe zvyšujte v závislosti na vaší fyzické kondici.

Bez práce nejsou koláče

Bez každodenního pohybu vzhled vašeho těla těžko změníte. Se správně nastaveným jídelníčkem sice nějaké to kilo zhubnete, ale pevnější a svalnatější postavu jím nezískáte.

Pravidelné cvičení je proto nezbytnou součástí dlouhodobě udržitelného režimu a posílení celkového zdraví.

Vzdělání je k nezaplacení

Chcete-li se svým tělem dělat zázraky, musíte mu v první řadě dobře porozumět. Bez vzdělání v oblasti výživy a sportu vašeho cíle jen stěží dosáhnete.

Nemusíte pročítat stovky knih a být oborníky na všechno. Pro začátek je dobré se orientovat v naprostých základech, na které můžete postupně nabalovat další informace.

Umění je požádat o pomoc

Zejména na začátku vaší cesty je výhodné nechat si poradit od vzdělanějších v oboru.

Vybírejte nejlepší z nejlepších, zajímejte se o jejich dosaženou úroveň vzdělání, množství nasbíraných zkušeností, současnou praxi i dosavadní výsledky práce.

Zapamatujte si!

  • Nebojte se ve svém životě změn.
  • Vytvořte si nové návyky, které vás nebudou omezovat.
  • Nezapomeňte, že trpělivost růže přináší.
  • Vzdělávejte se.
  • Spolupracujte s odborníky a učte se od zkušenějších.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích