vyzkoušejte týden zdarma

Zbavte se pocitu nudy při cvičení, poradíme vám, jak na to Zpět na seznam článků

Nebaví vás chodit do posilovny a domácí prostředí pro vás není dostatečně motivační? Možná, že jste jen nenašla ten správný druh pohybu, který by vás bavil a naplňoval zároveň.

Do cvičení se lze totiž poměrně snadno zamilovat. Pocity štěstí, které přicházejí bezprostředně po něm, jsou jednoduše k nezaplacení. Vyplavené endorfiny vás nejen pozitivně naladí, ale především dobijí notnou dávkou energie.

Důvody, kvůli kterým vás cvičení pravděpodobně nebaví

  1. Již od dětských let vám lásku ke sportu nikdo nevštěpoval, stejně tak v období dospívání. V dospělém věku pak může být obtížné u jakéhokoli sportu vydržet delší dobu.
  2. Váš první trénink přepálíte, což vás následně odradí ve cvičení nadále pokračovat.
  3. Vaše tréninky jsou stereotypní bez možnosti překonávání hranic.

 

Naštěstí existují aktivity, které vás jen tak neomrzí. Zatímco u někoho vzbudí zvědavost vyzkoušet cosi nového, neobvyklého, u jiného nastartují chuť překonávat svoje dosavadní limity.

Bodyattack pro zahnání stresu

Bodyattack je součástí celosvětově populárního programu Less Mills.

Samotný pohyb je kombinací atletických a aerobních prvků za doprovodu divoké hudby. Střídáte při něm jak silové, tak stabilizační cviky.

Při lekci bodyattacku spálíte kalorie, probudíte v sobě sílu, výbušnost a dostanete ze sebe všechen nahromaděný stres.

Jóga tak trochu jinak

Říká vám něco pojem „Radiantly Alive Vinyasa“? Pokud žijete v domnění, že je jóga nudný typ cvičení, mýlíte se. Tento druh jógy je velmi dynamický. Naučí vás sladit dech s pohybem, a to velmi přirozeným způsobem.

Během lekce RAV své tělo zahřejete, a rovněž zapracujete na rozvoji síly a flexibility.  Postupem času se díky této netradiční jógové technice naučíte žít svůj život naplno.

CrossFit

Tento typ tréninku komplexně posílí celé vaše tělo. Nejen proto je v dnešní velmi populární. CrossFit je kombinací rychlosti, silového tréninku, gymnastiky, ale i atletiky.

Naučí vás překonávat jakoukoli fyzickou překážku, kterou vám život do cesty postaví.

Důkladné protažení pro lepší sportovní výkon

Mnoho aktivních sportovců zapomíná na protažení namáhaných svalových partií. Přitom strečink hraje ve sportu klíčovou roli. Nejen, že vás zklidní, ale také vás nabije chybějící energií.

Stretch Effect, jak se takovému důkladnému protažení jinak říká, vás vyvede z únavy, a namožené svalové partie vrátí do rovnováhy. V konečném důsledku působí pozitivně nejen na vaše tělo, ale také na vaši mysl.

Cvičení v pravidelném režimu nemusí být ani trochu nudné. Nebojte se vyzkoušet něco nového. Třeba právě jedna z výše uvedených aktivit bude pro vás tou pravou.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích