vyzkoušejte týden zdarma

Sport, mentální posílení a osobní růst Zpět na seznam článků

Přemýšleli jste někdy nad tím, že sport může mít ve vašem životě mnohem více významů? Není to jen prostředek k udržování se v dobré fyzické kondici.

Dobré myšlenky na každém kroku

Jistě už jste někdy slyšeli, že lidé, co pravidelně sportují, jsou celkově vyrovnanější sami se sebou a život vidí mnohem pozitivněji. Sport v sobě ukrývá mnohem více než jen fyzickou zdatnost.

Ti, kteří si sport zamilují, vědí, že jde o skvělý nástroj k vysněné postavě, ale také k osobnímu růstu, rozvoji osobnosti, celkovému sebevědomí a životní spokojenosti.

Při cvičení se uvolňují endorfiny neboli hormony štěstí. Ty jsou příčinou skvělého pocitu a výborné nálady, které bezprostředně po sportovní aktivitě přicházejí.

Při každém donucení se do jakékoliv činnosti na sebe můžete být hrdí. Pěstujete tím v sobě životní postoj – co chcete, máte na dosah ruky. Jediné co k vašemu cíli skutečně potřebujete, je zvednout zadek ze židle a mu tomu naproti.

Sportujte pravidelně a s láskou

Sport má na osobní rozvoj pozitivní vliv i v dlouhodobém měřítku. Ve sportu si dávejte cíle a s každým dnem mějte pocit, že se nějakým způsobem zlepšujete, posouváte kupředu.

Tímto mechanismem v sobě pěstujete odvahu, sebevědomí a cílevědomost. Ty jsou pro osobní růst nezbytné.

Jakmile se naučíte pravidelně sportovat, brzy stanete se na pravidelné dávce endorfinů závislí. Pohyb je legální, levná a prospěšná droga, díky které zlepšujete svoji fyzickou a psychickou kondici.

Dopřejte si chvíli pro sebe

Při sportu máte navíc dostatek času i sami na sebe. Můžete si při něm utřídit myšlenky a zapřemýšlet nad tím, kam směřujete a co od života očekáváte.

Nejlépe se přemýšlí při běhu či dlouhých procházkách a projížďkách na nejrůznějších sportovních prostředcích. Tyto dlouhé chvíle, které jsou jen a jen vaše, si vychutnávejte a snažte se z nich vytěžit maximum.

Na druhou stranu, někdy je dobré naprosto „vypnout“. I takové chvíle jsou důležité a měli byste si je čas od času dovolit.

Dokážete to hlavně při velmi intenzivní fyzické zátěži, kdy vaše svaly potřebují co nejvíce prokrvení i energie, a to i na úkor mozku a všeho myšlení.

Jakmile se dostanete do stavu vysoké fyzické zátěže a na vrchol svých sil, pak váš mozek skutečně odpočívá. Po takové aktivitě vás navíc přepadne pocit jakéhosi blaha a nové kreativní myšlenky se vám budou vkrádat do paměti samy od sebe.

Ti z vás, kteří jste již objevili kouzlo pohybu a sportu moc dobře víte, jak se skrze fyzické aktivity osobně rozvíjet a růst.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích