vyzkoušejte týden zdarma

Výběr těch nejlepších jógových programů na YouTube Zpět na seznam článků

Patříte mezi milovníky jógy nebo s jógou teprve začínáte? Cvičit jógu nutně neznamená navštěvovat jógová studia. Ušetřete peníze a zacvičte si díky YouTube v pohodlí vašeho domova.

Vaši praxi vám mohou usnadnit nebo zpestřit instruktážní videa, kterých je na internetu nespočet. Která z nich se ale v současnosti řadí k těm nejlepším?

Proč cvičit jógu?

Pro některé z vás může být jóga cestou k nalezení vlastního já. Jiní ji vnímají jako nástroj k udržení fyzické kondice a psychické pohody. V neposlední řadě je ale jóga životním stylem a filosofií.

Na lekcích jógy se naučíte správně dýchat, své tělo dokonale poznávat, naslouchat mu a plně jej respektovat. Pravidelnou praxí jógy získáte sílu, flexibilitu a naučíte se správnému držení těla.

Praktikování jógy s sebou přináší i mnoho léčebných účinků. Jako terapie ale funguje jen tehdy, provádíte-li jednotlivé ásany správně. Jak se vyhnout chybám při cvičení jógy vám poradí jógové programy na YouTube. Vybrali jsme pro vás 3 nejlepší.

Yoga by Adrienne

Adriannina nabídka tutoriálů je velmi pestrá. Vybrat si můžete z mnoha stylů jógy s ohledem na vaši momentální úroveň. Je jedno, jestli jste úplní začátečníci nebo pokročilejší jogíni.

Instruktážní videa jsou zaměřená i na váš konkrétní cíl, kterého byste rádi prostřednictvím jógy dosáhli. Můžete zde nalézt jógu pro hubnutí, zpevnění středu těla, podporující správné zažívání, nebo třeba napomáhající klidnému spánku.

Adrianne je velmi milou online instruktorkou. Cvičit s ní můžete v pomalém tempu, zato s jistotou správného provádění jednotlivých cviků.

Alo Yoga

Alo Yoga, původně firma založená za účelem výroby a prodeje jógových pomůcek a oblečení, je dnes i komunitou těch nejlepších anglicky mluvících učitelů jógy.

Na své si zde mohou přijít pokročilejší jogíni, kteří by svou jógovou sestavu rádi doplnili těžšími pozicemi a posunuli se zase o krok vpřed.

KinoYoga

Budete-li si chtít zacvičit podle YouTube videí na kanálu KinoYoga, připravte se na vyšší úroveň profesionality, tedy na poměrně náročné ásany věnované zkušeným jogínům.

Kanál je jakýmsi naučným slovníkem a najdete zde prakticky cokoli, co vás ve spojení s jógou napadne. Videa budou obzvlášť velkým přínosem pro studenty Ashtangy jógy, na kterou jsou zaměřená.

Berete-li jógu vážně a chcete-li se v ásanách zlepšovat, je KinoYoga pro vás tou správnou volbou.

Co si přečíst dál?

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Co nedělat, když chcete zhubnout

Zdravé a úspěšné hubnutí vyžaduje odhodlání, soustředění, motivaci, odříkání a rozhodnutí držet se určeného plánu. Na cestě za vysněnou postavou je […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Plavání a jeho vliv na zdraví

Proč si zamilovat plavání? Tento sport zlepší vaši kondici i zdraví. Plavání má pozitivní vliv na srdeční činnost, klouby a […]

Potraviny zdravé pouze na pohled

Vypadají jako zdravé, ale opak je pravdou. Obsahují nadbytek jednoduchých cukrů, nasycených tuků a jiných látek, které zdraví jednoznačně škodí. Možná […]

Contours Fitness Club pro ženy v médiích