Nordic running aneb proč běhat s holemi Zpět na seznam článků

Jistě jste už někdy slyšeli o takzvaném nordic walkingu. My tu pro vás máme odnož této pohybové aktivity, zvanou nordic running.

Jak je z názvu patrné, nejedná se o chůzi za pomoci holí, ale o běh. Tato fyzická aktivita však přináší podobná pozitiva, jako nordic walking.

Hole určené k nordic runningu jsou speciálně upravené k odolávání o něco větším nárazům. Díky těmto holím můžete běhat celoročně, tedy ve všech podmínkách, ale i téměř na všech typech povrchů.

Je však velmi důležité dodržovat správnou techniku běhu, kterou vás naučí zkušený instruktor.

Změna je život

Nordic running je vhodný pro všechny, které už nebaví obyčejný běh a chtějí si fyzickou aktivitu nějakým způsobem zpestřit.

Doporučuje se i při hubnutí. V takovém případě je ale nutné hlídat si správné tempo, abyste se udrželi v aerobní pásmu. V něm tuky nejlépe spalujete.

Pokud chcete spíše nabrat kondičku, jsou runningové hole také správným řešením. Při vyšší intenzitě zátěže můžete posílit i svůj kardiovaskulární systém a připravit tělo na další fyzickou zátěž, například při jiném sportu.

Běhání s holemi je fyzicky náročnější než obyčejný běh, jelikož při něm zapojujete celou řadu svalových skupin, kromě nohou také trup. Hole vám poskytnou jakousi oporu při běhu a tím i lepší stabilitu a bezpečnost.

Díky zapojení holí při běhu ulevíte svému pohybovému aparátu a snížíte zatížení kloubů. Pro některé může být využití nordic running holí dobrým pomocníkem při prevenci zranění či pro odlehčení kloubů a achillovek po nějakém zranění či větším vytížení.

Pokud vás obyčejný běh nenaplňuje tak jako tomu bylo dříve, zkuste nordic running a dost možná objevíte novou vášeň ke sportu!

Co si přečíst dál?

Správná technika rychlé chůze

Rychlá chůze je ideální pohybová aktivita pro všechny bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Pokud se jí budete věnovat […]

Potraviny, které v období diety do salátů nepatří

Saláty k létu rozhodně patří a v každém nutričně vyváženém jídelníčku by neměly chybět. Jejich konzumací dostanete do těla spoustu vitamínů, minerálů a vlákniny. Všechny tyto živiny […]

  1. 1. Vyplníte formulář
  2. 2. Zavoláme Vám a potvrdíme termín první lekce
  3. 3. Přijdete si zacvičit

Všechny články Přečtěte si

Správná technika rychlé chůze

Rychlá chůze je ideální pohybová aktivita pro všechny bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Pokud se jí budete věnovat […]

Contours v médiích